Video týdne: Den Země a Toyota Prius

Na uplynulý pátek připadl tradiční světový Den Země. My na něj dnešním videem týdne tak trochu navážeme, protože sdílíme video od Kelley Blue Book (v angličtině). Ve kterém se projedeme v nejprodávanějším a nejikoničtějším hybridu současnosti – Toyotě Prius 4. generace.

Toyota Prius 4. generace, zdroj: Toyota

Toyota Prius 4. generace, zdroj: Toyota

Ptáte se proč hybrid? Proč ne auta na vodík nebo elektromobily? Auta na vodík a k jejich provozu potřebná infrastruktura jsou zatím v plenkách a pro běžného řidiče tedy tak trochu mimo mísu. Elektromobily už jistě součástí běžného provozu jsou, ale ty zase opojíme v kontextu událostí minulého týdne, kdy SUV model modly elektromobilových fanatiků – Tesla Model X byl v amerických médiích pranýřován za velkou nespolehlivost a má tak našlápnuto vystřídat svou starší sestru – Model S na místě nejporuchovějšího vozu na americkém trhu. Do polemik o tom, zda více zatíží životní prostředí spalovací motor nebo elektromotor poháněný v různých státech různým procentem energie z fosilních paliv, se vůbec nepouštíme.

Naopak hybridy chápeme jako ekonomicky i ekologicky realistickou alternativu, jak neztratit  komfort dopravy a zatížit své okolí nižšími emisemi než v případě konvenčního pohonu. A Prius je mezi hybridy ikonou. Letos navíc přichází ve zcela nové generaci, kterou stojí za to připomenout i cizojazyčným testem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close