Video týdne: Citroën C4 Cactus

V minulém týdnu francouzská automobilka Citroën představila nový C4 Cactus. Ačkoli se jej Francouzi snaží prezentovat jako novou generaci, jedná se spíše o facelift. V jeho rámci prošel crossover hlásící se k nižší střední třídě, ale vycházející z techniky malých vozů, významnou změnou image. Sama automobilka jej nyní vydává za hatchback. Není se co divit. Podobně velké, podobně zaměřené a i vzhledem podobné dva další modely již Citroën má – C3 a C3 Aircross. Naopak v nižší střední třídě bojuje již hodně zastaralý model C4, který se přímého nástupce nejspíše nedočká.

Citroën C4 Cactus, fotoWilliam CROZES/PLANIMONTEUR/Citroën

Citroën C4 Cactus, foto: William CROZES/PLANIMONTEUR/Citroën

inzerce


Citroën C4 Cactus tak po faceliftu působí poněkud usedleji, lze-li v případě této francouzské značky o usedlosti hovořit. Zůstala charakteristická příď se světlomety uspořádanými ve třech úrovních. Plastová ochrana dveří Airbump se podstatně zmenšila a přesunula do spodní části dveří, kde bude zřejmě působit spíše jako designový než funkční doplněk. Cactusu zůstaly také černé kryty blatníků a bohužel také pouze výklopná zadní boční okna. I ta tomuto vozu dávají punc jisté levnosti, jíž minimálně dosud příliš neodpovídala pořizovací cena. Většina věcí zůstala při starém i v interiéru. Největší designovou změnou tak jsou nové koncové světlomety. Malá očka Citroën vyměnil za poctivé kusy, které se alespoň mně osobně nezamlouvají o nic víc. Snad se Francouzům podařilo významně zapracovat alespoň na jízdních vlastnostech, kterými se současný Cactus pyšnit rozhodně nemůže.

Novému Citroënu C4 Cactus se velmi zevrubně věnují autoři německého motoristického Youtube kanálu Autogefühl. Ti vás zvou na téměř tři čtvrtě hodiny dlouhou exkurzi modernizovaným crossoverem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close