Video týdne: BMW i8 Roadster

Mnichovská automobilka BMW uvolnila teaser, v němž upozorňuje na novou i8 Roadster. Ta by se měla představit pět let po původním konceptu i8 Spyder a světové premiéry se pravděpodobně dočkáme ještě letos.Video samozřejmě obsahuje pouze několik záběrů na zakamuflovaný vůz. Bez toho by to pak nebylo překvapení. Stejný efekt by přineslo také uvolnění nějakých technických informací. Bylo by však velkým překvapením, kdyby se technika nějak významně lišila od sériového coupé. Hmotnost i8 Roadster bude pro někoho možná paradoxně vyšší, neboť absence střechy nutí techniky k dodatečnému vyztužení skeletu.

Koncept BMW i8 Spyder z roku 2012, foto: BMW

Koncept BMW i8 Spyder z roku 2012, foto: BMW

Zachováno bude s největší pravděpodobností pohonné ústrojí. O pohyb vozu se tak postará spalovací zážehová přeplňovaná patnáctistovka, která k zadním kolům pošle až 170 kW a 320 Nm, a elektromotor, který naopak k předním nápravě vyšle až 96 kW a 250 Nm. Celkový výkon soustavy získáte prostým součtem uvedených hodnot.

Těmito čísly alespoň disponuje BMW i8 v provedení coupé. Zda Roadster dozná oproti staršímu bráškovi nějakých změn, se dozvíme nejspíše již na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close