Video týdne: Alpine A120 Première Edition

Znovuzrození legendární značky Alpine oznámil mateřský Renault před čtyřmi lety. Je tomu rok a půl, co světlo světa spatřil první koncept, nebo spíše prototyp prvního modelu A120. Stále ale ještě přibližně rok zbývá do začátku jeho prodeje.

Francouzská automobilka tak nechává své obdivovatele a zájemce o koupi malého kupé s motorem před zadní nápravou, kterou bude pohánět, pořádně vycukat. Radost jim určitě neudělaly ani informace o ceně vozu, která by měla startovat kolem 55 000 Euro, nebo chcete-li jednoho a půl milion českých korun. To je o málo více, než za kolik lze koupit Porsche 718 Cayman. Zálohu ve výši 2000 Eur budou první zákazníci hradit už na jaře, tedy minimálně půl roku předtím, než do svého auta poprvé usednou.

Alpine jim čekání zkracuje alespoň novým videem na svém Youtube kanálu, v němž vystupují 3 vozy úvodní tzv. Première Edition. Ta bude čítat celkem 1955 kusů. Tímto číslem Alpine odkazuje na rok svého vzniku.

Alpine Première Edition, zdroj: Youtube/Alpine

Alpine Première Edition, zdroj: Youtube/Alpine

Trojice čtyřokých kupátek v modrobílém maskovacím laku na videu, o jejichž pohon se podle nepotvrzených informací má starat přeplňovaná čtyřválcová osmnáctistovka, driftuje po mokrém asfaltu a prohání se s větrem o závod po letištní dráze.

Pokud byste toto video chtěli vyhledat na přímo na Youtube kanálu Alpine, budete mít smůlu. Jeho autoři jej umožňují zhlédnout jen pod patřičným linkem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close