Video: Toyota Auris – 3 věci, které zamrzí

Je to malé, modré a poslední kusy se právě doprodávají. Co je to? Ano, je to Toyota Auris – povedený kompaktní hatchback, jehož následovník se vrátí k osvědčenému jménu Corolla. A také je to auto, kterým už skoro půl roku jezdím. Těch asi 7 tisíc kilometrů ve mě zanechalo veskrze pozitivní dojmy, přesto se najdou věci, které mi vadí, ale kvůli těm se budeme muset posadit do auta.

Dlouhatánská jednička

Na první pohled je tu všechno v pořádku. Parádní palubní desku hyzdí jen pár podivných plastů na málo exponovaných místech. Aplikace z kůže nebo její imitace potěší a mým krátkým nohám nevadí ani ne úplně nejdelší sedák. To se musí nastartovat a rozjet. S řadicí pákou je radost pracovat, pokud se zrovna nehádáte se zpátečkou. Ta je občas cholerický. Při pohybu vpřed musíte počítat s předlouhými kvalty. U těch vyšších to nevadí. Tachometrových 127 km/h znamená rovné 3 000 otáček a spotřebu po dokonalém zahřátí motoru jen kolem 6,5 litru. Při rozjezdech nepotěší dvojka. Dost síly má až tak od 20 km/h a dokáže potrápit. Zkuste si doklouzat ke křižovatce a v rychlosti chůze zařadit dvojku. Je lepší trápit dusící se motor nebo se tam pokusit vecpat jedničku? Rozum velí jinak než cit…

Toyota Auris, foto: Toyota

Toyota Auris, foto: Toyota

Mizerný výhled šikmo vpřed

Když jsme u těch křižovatek. Situaci šikmo vlevo se vyplatí věnovat více pozornosti. Nijak masivní A sloupek spolu se zpětným zrcátkem vytváří přece jenom velkou mrtvou plochu, kam se dokáže schovat auto přijíždějící na menší kruhový objezd nebo maminka s kočárkem. Kolikrát si můžu krk vykroutit.

Tristní odhlučnění od podvozku

Že mě špatně slyšíte? Jedeme po štěrkové cestě a není se co divit. Jestli někde Toyota Auris klopýtá za evropskou konkurencí, je to odhlučnění podvozku. To je horší než u 15 let staré Mazdy, a to je co říct. Otravuje nejen štěrk odletující od kol, ale třeba i krystalky posypu na čerstvě posolené silnici. Korozi tak vnímáte dalším smyslem. Je to škoda, protože jinak je v běžných rychlostech na palubě příjemně ticho. Jenom kolem 100km/h to šumí za vnějšími zrcátky, jako by nebyla dovřená okna.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. crux napsal:

    Tak odhlučnění je snad to nejmenší. Dělá se klasické odhlučnění podběhů – plastových i kovových částí (např. – https://www.2din.cz/odhlucneni-auta/)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close