Video: Test Suzuki Swift – Inside Lane

Testů nového Suzuki Swift je po českém webu jako šafránu. My proto sdílíme video z Youtube kanálu Inside Lane, které se testem malého Japonce zabývá. Jeho autoři se v něm svezli v rámci prezentace v okolí Monaka. Je nová generace stejně dobrá jako ta předchozí? Poučili se inženýři ze svých chyb? Podívejte se.

Ačkoli se jedná o zcela nový model, design jasně navazuje na předchozí dvě generace. Stále má šmrnc a dynamiku. A to platí i pro interiér, který ovšem kvalit německé konkurence nijak překvapivě nedosahuje. To exteriér působí moderně a hravě. Vytažené lemy blatníků vozu naopak dodávají na agresivitě.

Suzuki Swift 2017 (ML), zdroj: Suzuki

Suzuki Swift 2017 (ML), zdroj: Suzuki

Stále se jedná o jeden z nejmenších vozů své třídy. Mezigeneračně se sice rozšířil, ale je nižší a o centimetr kratší. Jako zázrak přitom zní informace, že narostlo místo na zadních sedadlech i objem kufru. A ten je…stále nejmenší ve své třídě. Za řidičem ale spolujezdcem už ale Swift patří k tomu lepšímu, co B segment nabízí. Takový Nissan Micra by se tu mohl učit. To jsou ty priority…

Podvozek je poněkud tvrdší a odhlučnění interiéru by také mohlo být lepší. Absence jeho nadbytku však vede k nízké hmotnosti, kterou Suzuki stlačilo hluboko pod tunu. To slibuje nevšední řidičské zážitky, které se také dostavují. K těm Suzuki Swift pomáhá i dvojice motorů – atmosférická dvanáctistovka i přeplňovaný litr. Oba umí s vozem solidně hýbat a nechtějí za to ani mnoho paliva. Spotřeba se dá ještě snížit, pokud koupíte vůz, který disponuje mikrohybridním systémem SHVS. Dostupný je ovšem pouze s manuálními převodovkami. Klasickou dvanáctistovku můžete mít s variátorem CVT a litrový Boosterjet s šestirychlostním automatem.

A co víc? Více se dozvíte ve videu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close