Video: Test Suzuki Ignis (od Carbuyer)

Miniaturní SUV Suzuki Ignis vstoupilo minulý týden i na český trh. Soudě podle množství lidí, které vídám v autosalonu Suzuki postávat kolem tohoto prcka, půjde o úspěšný model. Ceny u nás jsou sice o něco sebevědomější než na Slovensku, v západní Evropě jsou na tom ale hůře. Poměr ceny a výbavy je u této krabičky velmi výhodný.

Navíc se sluší připomenout, že přímého konkurenta Suzuki Ignis nemá. Miniaut je spousta, crossoverů a SUV také, ale obě množiny se protínají právě jen u Suzuki. Podobný je snad jen Fiat Panda, ale jeho levnější verze platí za běžný hatchback a za tvrďáka s pohonem všech kol si oproti Ignisu připlatíte. Fiátek je navíc už dost okoukaný a design v této kategorii prodává snad ještě více, než je tomu běžné o třídu či dvě výše.

Suzuki Ignis, vzhled zadní části je diskutabilní, ale takhle z poloprofilu ho musíte chtít sežrat. foto: Suzuki

Suzuki Ignis, vzhled zadní části je diskutabilní, ale takhle z poloprofilu ho musíte chtít sežrat. foto: Suzuki

Na české testy si zatím musíme počkat. Zahraničních je však na webu dost. Já sdílím video z Youtube kanálu Carbuyer. Co se dozvíme? Že jde o prostorného a pohodlného prcka, jehož vzhled musíte milovat nebo nenávidět. Že ho pohání velmi slušný motor, jehož objem 1200 kubických centimetrů a atmosférické plnění jej nepředurčují k trhání asfaltu, ale je úsporný, v dobrém slova smyslu staromilecký a lze mu predikovat solidní spolehlivost. Nepřekvapí chvála za rozsáhlou výbavu i praktičnost, kterou typicky demonstrují posuvná sedadla ve druhé řadě.

Aby těch pozitiv nebylo moc, jsou tu i negativa. Kličky na stahování zadních oken u jedné z levnějších výbav našince asi neurazí. Počítat se musí s tvrdými plasty v interiéru, jehož celkový masivní vzhled odpovídá outdoorovosti modelu. Testerovi se příliš nepozdávala ani obrazovka infotainmentu. Vzpomeňte si ale na to, že se solidní základní výbavou máte Ignise doma za méně než 250 tisíc korun. Některá levná řešení jsou tu na místě a není třeba se za ně stydět. Inu, podívejte se sami. I pokud nevládnete angličtinou, tenhle test pochopíte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close