Video: Test Subaru Levorg 2.0 GTS

Subaru Levorg je vážně samorost. Velikostí se nachází někde na pomezí kompaktů a střední třídy a tradiční zbraň automobilky Subaru – pohon všech kol z něj dělá exota mezi běžnou konfekcí. Díky pohonné jednotce je však exotem i mezi Subaristy. Ti jsou totiž zvyklí na atmosférické dvoulitry nebo vrcholné přeplňované jednotky, jejichž objem taktéž začíná dvojkou. Kapota s otvorem přítomnost turba prozrazuje i u Levorgu, objem válců 1,6 litru ale leckoho zklamal, stejně jako dostupnost pouze s bezestupňovým automatem Lineartronic. Teď se však situace mění, neboť dvoulitrový boxer se do Subaru Levorg dostane i v Evropě.

Musí to být vážně majstrštyk dostat na starý kontinent zblázněný emisními normami auto s pohonem však kol a s atmosférickou jednotkou o dnes už skoro astronomickém objemu. Z hlediska trvanlivosti, o níž se Subaru tradičně opírá, jistě dobrý pokus. Horší je to s luxusem zátahu i v nízkých otáčkách, jemuž jsme již uvykli. Dvoulitrový Boxer v tomhle konkurovat nemůže. A nakonec ani v oblasti maximálního výkonu. Naladěn bude na 110 kW, tedy přesně o 15 méně než stávající model. Sportovní kombi disponující fantastickým podvozkem by jistě sneslo více. A co hůř, manuální převodovka se do Subaru Levorg nedostane ani po výměně pohonné jednotky.

Subaru Levorg, foto: Subaru

Subaru Levorg, foto: Subaru

Kombi se souhvězdím ve znaku a dvoulitrovým boxerem pod kapotou není ve světě neznámým. V Japonsku nebo Austrálii (odsud pochází sdílené video od CarAdvice.com)  Subaru Levorg 2.0 GTS koupíte a jeho majitelé si na nedostatek výkonu rozhodně nestěžují. Už při letmém pohledu na kapotu však pochopíte, že zdejší trh vstřebává staré dobré přeplňované jednotky, které v původní podobě známe z přelomu milénia. Tak nic no…Alespoň se společně můžeme nechat unést do říše fantazie a podívat se, jaké by to bylo, kdyby…

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. dominik napsal:

    Krásné auto 🙂 Jen by mě zajímalo, jak je na tom zvukově?? Nepotřebuje například toto: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ ?? Nebo je úplně v pohodě v oblasti zvuku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close