Video: Test Ssangyong Tivoli

Na český trh se vrací značka Ssangyong. Jejím hlavním modelem bude nejspíše malé SUV Tivoli. To už Němci, Španělé, Britové a třeba i Poláci důvěrně znají, a proto stojí za to si jeden starší test znovu připomenout, abychom věděli, čím nás Korejci obohatí. Marek Wieruszewski tohohle konkurenta Suzuki Vitara nebo Mazdy CX-3 vyzkoušel už v roce 2015.

Ani v tomto případě se polský motoristický novinář s ničím nemaže. Neobejde se to bez tradičních poznámek o designu automobilky Ssangyong, i když Tivoli je dnes už trochu jinde, než býval třeba starý Rexton. Ssangyong Tivoli tak dnes už skoro zapadá do mainstreamu crossoverů či SUV v délce kolem 4,2 metru. A to neplatí pouze o vzhledu. O jízdních vlastnostech by šlo napsat totéž.

Ssangyong Tivoli, foto: Ssangyong

Ssangyong Tivoli, foto: Ssangyong

O čem to naopak neplatí, to je zavazadlový prostor. Jeho objem 430 litrů jej umožňuje využít i jako rodinný vůz. Tomu nahrává i prostor na zadních sedadlech, kam dva dospělé cestující posadíte úplně v klidu. Když se pak podíváte kolem sebe, rychle z tvarů pochopíte, že sedíte v korejském autě. Provedení ale nijak neuráží.

Co naopak potěší, to je motor. Ssangyong Tivoli je dostupný se vznětovou, ale i zážehovou šestnáctistovkou. Druhou jmenovanou zdobí dnes již téměř nevídané atmosférické plnění. Mimochodem, právě s touhle jednotkou proběhl sdílený polský test. Oba agregáty lze mít jako čtyřkolku i dvoukolku a kromě manuálu pořídíte vůz i osazený šestistupňovým automatem Aisin. Žádná z kombinací z něj neudělá trhače asfaltu. I základní benzinový agregát ale umí jezdit za méně než 7 litrů v kombinovaném cyklu. Záleží, jak často autem navštěvujete město a pravou nohou podlahu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close