Video: Test ojetiny Škoda Fabia 2. generace 1.2 HTP

Jednou z nejoblíbenější ojetin na našem trhu je Škoda Fabia 2. generace. Ačkoli kupující sahají stále častěji po větších a prestižnějších modelech a značkách, pokud volíme druhé auto do rodiny, preferujeme raději jednoduchost, snadnou servisovatelnost a ideální poměr vnějších a vnitřních rozměrů. To přesně malé auto z Mladé Boleslavi nabízí. Jaké ale je se základním tříválcem 1.2 HTP a několika desítkami tisíc kilometrů za sebou?

Na to se ve sdíleném videu podíval Dominik Parajka, autor webu Dominiccars.sk. Podívejte se sami, jak se mu častý terč posměchu v českých hospodách líbil. Testovaný kus byl vyroben v roce 2013 a jde o typického zástupce druhých či dalších vozů v rodině. Za 5 let najezdil pouze 35 000 kilometrů. Skoro nové auto – ideální koupě?

Škoda Fabia 2. generace, autor: OSX - vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44959816

Škoda Fabia 2. generace, autor: OSX – vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44959816

A kde se ta averze vůči zkratce HTP vzala? Ne, že by šlo o bezchybný motor, ale jeho špatná pověst pramení zejména z užívání, na něž prostě a jednoduše není určen. Maximální rychlost 163 km/h a téměř patnáctivteřinová prodleva mezi startem a trojciferným údajem na rychloměru měli všem kupujícím jasně vysvětlit, že teritoriem této jednotky je město a jeho blízké okolí. Komu by to snad nebylo jasné, tomu to připomínal zvukový projev tříválce.

Řada slabých Fabií však fungovala jako služební vozy určené i na dálniční provoz. Tomu HTP nestačilo a ždímání výkonu pravou nohou mu na životnosti nepřidalo. Když k tomu připočtete vykulený výraz, kterým je Škoda Fabia 2. generace typická, na negativní emoce bylo zaděláno.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close