Video: Test ojetiny Ford S-Max 2.0 Duratec

I čestí tatínkové vědí, že nejpraktičtějším typem karoserie je MPV. Národ chalupářů k nim sice nemá tak vřelý vztah jako ke kombíkům, přesto i těchto vozů u nás jezdí poměrně hodně. Oblíbené jsou zejména malá MPV velikosti Škody Roomster. Mezi těmi kompaktními dlouhodobě vede francouzský Scénic. Vrcholem jsou pak MPV odvozená od vozů střední třídy. Řada řidičů se obává horších jízdních vlastností. Odpověď měl svými velkoprostorovými vozy nabídnout Modrý ovál. Vrcholem jeho nabídky byl a je Ford S-Max.

Ford S-Max, autor: Matthias93 (talk) 20:01, 27 January 2009 (UTC) - vlastní dílo, volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5806572

Ford S-Max, autor: Matthias93 (talk) 20:01, 27 January 2009 (UTC) – vlastní dílo, volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5806572

Jeho první generace byla vyráběna mezi lety 2006 a 2010. V tuhle chvíli se tedy už řadí mezi ty dostupnější ojetiny. Právě Ford S-Max měl být nejsportovnějším velkoprostorovým vozem pro dynamicky naladěné tatínky. Jako ojetinu jej lze doporučit se základním benzinovým dvoulitrem Duratec, který v sobě spojuje solidní spolehlivost i přijatelnou dynamiku. Z klidu na 100 km/h se takto osazený vůz dostane za méně než 11 vteřin. Mezi naftovými ojetinami je však benzinových S-Maxů jako šafránu a častěji jde o objemnější a výkonnější jednotky.

A právě Ford S-Max 2.0 Duratec z posledního modelového ročníku prošel rukama Dominikovi Parajkovi z webu Dominiccars.sk. Slovenský motoristický bloger tak zjišťoval, jak tohle MPV za ani ne 200 000,- Kč poslouží jako ojetina i jak to je s tou jeho legendami opředenou sportovností. Zajímá vás to? Pusťte si video.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close