Video: Test Mazda 3 (2019) od CarsGuide

Tvůrci Youtube kanálu CarsGuide si vzali do parády auto, které řadu z nás – motoristických nadšenců zajímá. Nová Mazda 3 pro rok 2019 stále platí za možná nejřidičtější kompakt a milovníci benzínu a volantu musí vědět, jak si mezigeneračně pohoršila či polepšila v jízdních vlastnostech a jestli a jak poslouží i jako rodinné přibližovadlo.

Aniž bych vás chtěl připravit o zážitek z originálního testu na videu, myslím, že budete spokojeni. Pokud tedy znáte nedostatky minulé generace a jste s nimi srozuměni. Nová Mazda 3 je zdatně minimalizovala, byť zbavit se jich zcela nedokázala. Z přikrčené šelmičky prostě stěhovák pro rodinu nikdy nebude a komfortní limuzína také ne. To ale není chyba, to je vlastnost, se kterou je třeba počítat. Naopak skvělé atmosférické motory zůstávají a kvalita zpracování i materiálů v interiéru se posouvá zas o notný kus kupředu. I když to fanoušci bavorských klenotů neradi slyší, Mazda je prostě takové japonské BMW nebo k tomuto označená má alespoň nakročeno.

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Mazda 3 (2019),zepředu byste hádali spíše facelift než novou generaci foto: Mazda

Zůstává tedy otázka, jak auto jezdí, jestli je interiér i dostatečně prostorný a jak velkou pihou na kráse je přechod k jednodušší zadní nápravě. To už prozrazovat nebudu, na to se podívejte ve videu…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close