Video: Tesla vs. Hummer

I tento týden se na Youtube objevila spousta videí s motoristickou tematikou a i tento týden jich většina nestojí za řeč. Mezi taková ale rozhodně nestojí počin z Youtube kanálu Bjørna Nylanda.

Napadlo vás někdy porovnat Teslu a Hummera? No jistě, postavit vedle sebe Model S nebo Roadster a první model zcivilizovaného amerického vojenského vozidla by neměla smysl. V portfoliu obou značek ale najdete dva modely, které k sobě mají poměrně blízko. A souvislost nekončí tím, že je najdete v portfoliu luxusní autopůjčovny.

Tesla Model X, foto: Tesla

Tesla Model X, foto: Tesla

Ačkoli se Tesla Model X jako každý správný elektromobil chlubí svou šetrností k matičce Zemi a Hummer H2 má spotřebu paliva takovou, že by ropu nejradši ždímal i ze živičného povrchu vozovky, obě SUV jsou hlavně o póze. I když kromě demonstrace naditosti majitelovi peněženky jde o pózu poněkud odlišnou.

Hummer H2, foto: Hummer

Hummer H2, foto: Hummer

Mezi motoristickými fanoušky však stále jaksi panuje naivní názor, že SUV mají být především schopná v terénu. Sami výrobci to mnoha technickými řešeními de facto popírají, ale Bjørn Nyland to prostě musel zkusit.

Výsledek souboje Tesla vs. Hummer na zasněženém zledovatělém kopci se stoupáním 30% si prohlédněte ve videu. Ještě předtím si ale zkuste vybrat svého favorita.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close