Video: Škoda Spartak a Škoda Octavia na Rally Kramolín (2017)

Od roku 2001 pořádá na jižním Plzeňsku Rally klub historických automobilů Rally Kramolín. Akce si za těch pár let získala velkou popularitu. Kdo by nechtěl vidět automobilové babičky a dědečky v akci vymetat zatáčky, které se od doby jejich výroby skoro nezměnily?

Každý rok ve startovním poli dominují automobily domácí značky Škoda, tak je tomu nakonec ve většině podobných soutěží na našem území. Tisícovky, stovky, stodvacítky S, stotřicítky RS, to jsou legendy. Veteránská rally se však dá jezdit i se staršími auty. Příkladem budiž dnes sdílené video z Youtube kanálu Rally Fans Katovice.

Úzkými silničkami u Nepomuku se na něm prohání dnes už málo vídaná klasická Octavia a ještě starší Spartak. Už z průjezdů je patrné, jaká je s těmito vozy při ostré jízdě řehole. Jestli ale můžeme něco doporučit, nenechte si ujít on-board části videa. Až z těchto záběrů pochopíte, proč platilo, že řidič tvrdej chleba má. Rychlou práci rukou na volantu lze sotva postřehnout narozdíl od malinké skulinky mezi rameny posádky. Vyprávějte nějakému veteránistovi o dnešních malých autech…

Škoda 440 Spartak na Rally Bodensee Klassik, zdroj: Škoda auto

Škoda 440 Spartak, zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close