Video: Sachsen-Classic 2018

Saské město Zwickau neproslavil pouze Robert Schumann a Trabant 601. Pokud zůstaneme u motorismu, dnes se tu vyrábění Volkswageny a startuje tu i jedna z největších veteránských akcí ve střední Evropě nazvaná Sachsen-Classic. Šestnáctý ročník setinové rallye odstartoval ve čtvrtek 23. srpna 2018 a kamery místních médií u toho nemohly chybět. Sdílíme tak reportáž přímo z ulic města nedaleko českých hranic, kterou natočil německá TV Westsachsen.

Téměř český závod 🙂

Sachsen-Classic se letos účastnily téměř dvě stovky posádek. Závod měl i díky blízkosti České republiky řadu spojitostí s námi. Už samotná trasa vedla částečně i po české straně Krušných hor a řadu posádek tvořili Češi.

Škoda Trekka, účastník setinové rallye Sachsen-Classic

Škoda Trekka, účastník setinové rallye Sachsen-Classic

Své zastoupení vyslala do Saska i samotná Škoda. Prezentovala se tu modelem Trekka, prvním off-roadem, který na bázi původní Octavie postavili na Novém Zélandu, a dále vozy 440 “Spartak”, roadsterem Felicia nebo kupé 110 R. Svou sportovní minulost automobilka s okřídleným šípem ve znaku demonstrovala závodními speciály Škoda Octavia TS 1200 a Škoda 130 RS.

Sachsen-Classic však zdaleka není pouze o vozech od nás nebo z bývalého východního bloku. Prim tu logicky hrály zejména automobiloví dědečci místní provenience. To nakonec dokládá i zmiňovaná reportáž plná Trabantů, Mercedesů nebo sporťáku Porsche. Po jejím zhlédnutí jistě pochopíte, proč se této soutěži přezdívá Mille Miglia Východu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close