Video: Renovace Trabanta (za 20 minut :-))

Máte nakoupený dárek pro manželku? A proč je tahle otázka v úvodu článku s videem s názvem Renovace Trabanta? Právě dárek pro manželku totiž za dílkem od Rebels riders stojí. 

Pokud máte rádi klasické české veterány a jejich kanál neznáte, určitě se jím prolouskejte. Najdete tam spoustu zajímavého audiovizuálního materiálu plného Veleroxů, Octavií nebo právě Trabantů. Obsah toho sdíleného pregnantně vyjadřuje jeho název. Ve více než dvaceti minutách uvidíte příběh mnoha a mnoha hodin práce, které dělily vrak vozu, který ještě před dvacet lety nikdo nechtěl ani zadarmo, a vyvoněnou leštěnku, která je ozdobou každého srazu východoněmeckých vozů.

Inkriminovaná renovace Trabanta 601 probíhala v letech 2016 až 2018 a její hlavní část připadla na závěr tohoto období. Sdílené video můžete brát i jako návod, pokud se vám někde v kopřivách za domem válí podobná paráda po dědečkovi, která by chtěla trošku poštelovat.

Trabant 601, zdroj: Wikimedia commons

Trabant 601, zdroj: Wikimedia commons

Trabant 601 je automobilová ikona bývalého východního bloku. Vyráběl se mezi lety 1964 a 1990. Jeho druhým jménem mohla být jednoduchost. Vpřed ho poháněl dvoutaktní dvouválec o výkonu 26 koní. To z něj nedělalo žádného trhače asfaltu ani v kombinaci s muší váhou 615 kilogramů. Pokud máte rádi čísla, rozvor jen zlehka překonal hranici dvou metrů a délka tří a půl. Oficiální maximální rychlost činila 100 km/h a olej se do benzinu přidával v poměru 50:1. Ve své době šlo o nejlevnější model na trhu. A i když byl terčem posměchu už za novoty, býval velmi nedostatkovým zbožím.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close