Video: Projížďka v Audi E-Tron GT

Elektromobil s čtyřmi kruhy ve znaku, výkonem 590 koní a dojezdem až 400 kilometrů je zatím hudbou daleké budoucnosti. Audi E-Tron GT, resp. vůz vycházející z toho konceptu, se na trhu objeví nejdříve na konci roku 2020. Letošní autosalon v Los Angeles se stal místem premiéry jeho studie. Pokud jste američtí engadget, máte šanci se v tomto autě i projet a natočit s ním video. 

Audi E-Tron GT, foto: Audi

Audi E-Tron GT, foto: Audi

Velkému sedanu nechybí snad vůbec nic. Designem jasně zapadá do portfolia značky a jednoznačně patří do futura. Od pohledu jde o dynamicky střižený elektromobil, kterému nechybí svaly, ani elegance. V provozu nad všemi ční. A nejde jen o první pohled – technicky je tomu stejně. Kolikrát za den potkáte na silnici auto, které z klidu na 100 km/h zrychlí za 3,5 vteřiny?

Audi E-Tron GT přitom i rozměry supersportu skoro má. Téměř pětimetrový sedan disponuje šířkou 196 cm a výškou pouhých 138 cm. Na vývoji technologií se podíleli odborníci z Porsche. Pro ty není metou zrychlení z klidu na 100 km/h. Na dvojnásobek se čtyřdveřová raketa dostane dostane za 12 sekund. Maximum elektronika omezuje na 240 km/h.

V souvislosti s těmito čísly je poměrně troufalé hledání spojitostí s trvale udržitelným rozvojem, o kterých se můžete dočíst v oficiální tiskové zprávě. Někdo si na pózy holt potrpí. Pro takové kupce má Audi ještě jednu libůstku – veganský koncept interiéru. Materiálům jistě nechybí kvalita, postrádají však živočišnost. Asi stejně, jako celé tohle auto ekologičnost…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close