Video: Proč je Škoda Kamiq lepší koupě než Volkswagen T-Roc

Letošní autosalon v Ženevě je místem premiéry nejmenšího českého SUV. Škoda Kamiq stojí na platformě MQB A0, kterou sdílí s malými Seaty a Volkswageny, ale například i kompaktním hatchbackem z Mladé Boleslavi s názvem Scala. A dvě nejaktuálnější novinky naší největší automobilky toho sdílejí mnohem více…

Podívejte se do interiéru a bude vám hned jasno. tady se šetřily náklady na vývoj a nikoho nemusí mrzet, že třeba sedadla vypadají takřka identicky. Škoda je volba rozumu a proč by tak nemohly dva modely používat stejná technologická řešení. U koncernu nejde o nijak nový jev, i když tady je to hodně okaté.

Bohatý prostor pro posádku najde i ve Škodě Kamiq a jejích 400 litrů v kufru musí méně prostorově náročným rodinám zcela dostačovat. Délka přesahující 4,2 metru prozrazuje, že o žádné ořezávátko nejde. Co na tom, že základem nabídky bude litrový tříválec a pohon všech kol je tabu. Zájem o něj by byl minimální a připlatit si za patnáctistovku nebo ještě o deci větší diesel zájemci mohou.

Škoda Kamiq, foto: Škoda auto

Škoda Kamiq, foto: Škoda auto

Technologicky se bude i Škoda Kamiq držet na špici segmentu. Koncern Volkswagen dispnuje všemi vychytávkami, po kterých je poptávka a tradičně rozsáhlá příplatková výbava nejspíše i u tohoto modelu zamotá nejednomu kupujícímu hlavu. Může skončit v době SUV a crossoveru tohle auto neúspěchem? Těžko.

I tvůrci britského Carwow vědí, že volba rozumu signalizuje okřídlený šíp na kapotě spíše než německý lidový vůz, jehož název je dnes spíše protimluvem. A nic na to nezmění ani výrazná podobnost Kamiqu s Karoqem a Kodiaqem. V případě nejmenšího z brášků spíše naopak.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close