Video: Příprava auta na zimu

Dny se krátí, rtuť teploměru klesá, vlhkost vzduchu naopak stoupá. I ti, kterým kalendář nic neříká, už tuší, že se blíží zima. Domácí lékárničky se začínají plnit vitaminy, domácí špajzy bylinnými čaji a pneuservisy zájemci o přezutí. Myslíte si, že stačí kouknout na aktuální test zimních pneumatik, objednat ty nejvhodnější a změnou na zimní obutí příprava auta na zimu končí? Z omylu vás vyvede video od ÚAMK, které dnes sdílíme.

Zimní silnice, foto: Aleksandrs Timofejevs/Wikimedia commons

Zimní silnice, foto: Aleksandrs Timofejevs/Wikimedia commons

Ale ještě než si ho pustíte, schválně zkuste vyjmenovat, co před zimou na autě zkontrolovat. Kapalina do ostřikovačů snad napadne každého. V jejím případě tedy kontrola obvykle nestačí, ale je nutná výměna žluté či oranžové-letní za modrou-nemrznoucí. V jejím případě si na originální lahvi zkontrolujte, do jaké teploty je její kapalný stav výrobcem garantován. Stačí-li vám nižší hodnota, než na jakou je vyvinuta, určitě někde v textu dohledáte i informace o možném ředění.

A co další provozní kapaliny? A bude se v zimě hodit i něco dalšího? Lopatkou na sníh a škrabkou na led to končit nemusí…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close