Video: Přestavba dodávky na obytňák za 7 minut (timelapse)

Přestavba dodávky na obytňák je vzrušující myšlenka. Soudit tak lze minimálně podle množství hledání tohoto výrazu na Google. A vzhledem ke vrozené šikovnosti a podnikavosti našinců se vlastně není co divit. Co bych si kupoval obytný vůz, když si ho můžu postavit sám a levněji?

Další a už ne tak pozitivní vlastností řady Čechů je pak nedisciplinovanost vůči legislativě. A vzhledem k těžkému kroku tuzemského úředního šimla se také není moc co divit. Řada přestavovatelů tak vesele provozuje auto i dále jako dodávku. Vše, co v ní vozí, je přece jenom náklad. Kdybyste však přece jen chtěli takovou přestavbu legalizovat, vězte, že budete potřebovat nejen jasný plán, ale i spoustu času, nějaké peníze navíc a nervy komunikovat se zastoupením výrobce dodávky, úřady i pracovníky STK. Pokud by vás zajímaly poznatky přímo od praktiků, mrkněte na web nomadem.cz.

 - vlastní dílo, volné dílo dostupné z https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21545686

Toyota HiAce, foto: Bull-Doser at English Wikipedia
– vlastní dílo, volné dílo dostupné z https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21545686

Sdílené video od biltongFTB pak ukazuje zrychlenou změnu identity v životě v dodávky, která by se dále dala papírově provozovat jako dosud. Přestavba dodávky na obytňák sice v reálu vyjde na mnoho desítek hodin práce i v této měkké verzi, tvůrci videa ji však smrskli do sedmi minut. Za tento krátký časový úsek se více než 20 let stará malá dodávka Toyota HiAce stane takovou malou útulnou ložnicí. Trošku to tedy vypadá jako instruktážní video pro obchodní řetězec IKEA.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close