Video: Opravdové crashtesty

Jestli něco stojí za nárůstem bezpečnosti dnešních automobilů, jsou to normované crashtesty. Díky takovým uskupením, jakým je například EuroNCAP, je dnes mezi námi spousta lidí, kterým by například auto z osmdesátých let jen těžko dovolilo žít. Nic naplat, jezdíme stále více, jezdí nás stále více a stále více spěcháme. Jen díky pokrokům na poli bezpečnosti tak pomníčků u silnic nepřibývá logaritmickou řadou.

Na druhou stranu automobilky si často chtějí pomoci tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Platí to o emisních normách, spotřebě a stejné je to i s crashtesty. Vždycky je levnější udělat auto jen tak bezpečné, aby se jeho slabiny neodhalily při zkoušce. Naštěstí jsou i nezávislé skupiny, které se do ničení aut pouštějí. Záběry několika takových uvidíte v přiloženém videu.

Renault Kwid při crash testu, zdroj: Global NCAP

Renault Kwid při crash testu, zdroj: Global NCAP

Pokud také patříte k těm, kteří tvrdí, že rychlost nezabíjí, určitě se podívejte. Vrcholem celého vizuálního díla jsou totiž crashtesty v rychlosti 200 km/h. Chcete vědět, co zbude z auta po nárazu v takové rychlosti? Pak vězte, že airbagy tady moc nepomohou. Fyzikální zákony a rovnice platí i zde.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close