Video: Opel GT

Mezi Astrami, Vectrami, Omegami, Corsami a Kadetty existuje jedno auto, které svou mateřskou německou automobilku zařazuje mezi opravdové hvězdy. Takové hvězdy, které daly dohromady i opravdu pořádný sporťák. Jmenoval se Opel GT a je mu víc než půl století.

Kupé délkou jen lehce přesahující 4 metry sjíždělo z výrobních linek pouze šest let. Mezi roky 1968 a 1973 se vyrobilo přibližně tisíc kusů auta s klasickou koncepcí motor vpředu, pohon zadní nápravy. Čtyřrychlostní manuální nebo třírychlostní automatické převodovka posílala ke kolům sílu 67 nebo 102 koní. Menší stádo produkovala zážehová jedenáctistovka, větší jednotka měla o osm deci více.

Opel GT, foto: Bull-Doser - vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11648386

Opel GT, foto: Bull-Doser – vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11648386

Díky nádherným liniím, výrazné muskulatuře a stylovým mrkačkám jde dnes o ozdobu každé veteránské akce. I sama automobilka si je statutu tohoto vozu vědoma. Jinak by těžko v roce 2007 představila roadster Opel GT. Ten se však stal propadákem a svému předchůdci nesahal ani po paty. Fanoušky však Němci dále škádlí, neboť před třemi lety na ženevském autosalonu vyrukovali s vizí GT concept, která má k původnímu sporťáku mnohem blíže. Chtěli byste se o legendě Opelu dozvědět více? Pusťte si video. Je to vážně pastva pro oko.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close