Video: Nový Volkswagen T-Cross

SUV válcují klasické hatchbacky a automobily se předhánějí, čí portfolio bude zvýšenými vozy nabitější. V poslední době mohutně posiluje koncern Volkswagen a zejména jeho nominální značka. Na trhu už je dostupná novinka nazvaná T-Roc, ale Němci mají v rukávu ještě eso, kterým hodlají přebít konkurenci v podobě Hyundai Kona nebo Suzuki Vitara, a tím je nový Volkswagen T-Cross. Zatímco čeští novináři se musejí spokojit s první skicou, kterou Volkswagen pustil do světa, ti němečtí už se v mírně kamuflovaném voze svezli. Jak se jim auto líbilo?

Na německém automobilovém kanále (v anglickém znění) Autogefühl mají domácí auta rádi. Volkswagen T-Cross se jim tedy zalíbil. Ono se ani není moc co divit. Design exteriéru je sice zatím zahalen rouškou tajemství, ale málokteré SUV či crossover jsou vyloženě ošklivé a móda a styl hrají do karet i tomuto novému počinu.

V interiéru je to zase klasický malý Volkswagen. Perfektní slícování v zásadě tvrdých plastů a tvary, které sice nenadchnou, ale neurazí a neokoukají se ani po letech. Vedle toho nejmodernější technologie, dotyková obrazovka a digitální přístrojový štít. Připomíná vám to Volkswagen Polo? Uvažujete správně. Oba vozy jsou příbuznější, než se zdá. Stojí na stejné podvozkové platformě MQB A0 a využívají tak bohatý vnitřní prostor, který poskytuje. Jízdním vlastnostem prospívá i velký rozchod kol, ale to už známe i z dalšího příbuzného – Seatu Arona. Oproti němu to, zdá se, Volkswagenu více sekne, ale počkejme si, až shodí i tu škrabošku. V kontextu Arony a T-Crossu není bez zajímavosti, že na podobné technice bude v budoucnu postaveno i malé SUV značky Škoda.

Volkswagen T-Cross na první skice, foto: Volkswagen

Volkswagen T-Cross na první skice, foto: Volkswagen

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close