Video: Nový Nissan Micra – první jízda

Nový Nissan Micra přijde na český trh až v dubnu. Japonská automobilka ale už nyní na oproti současníkovi výrazně přifouknuté malé auto poutá na svém webu a některé novináře nechává se v tomto hatchbacku projet. Mezi takové se řadí i tvůrci videa od Autovisie.nl, kteří na Youtube pověsili video z prvních zážitků s černou Microu.Nissan představení nové Micry doprovázel titulky ve smyslu revoluce pokud ne v dopravě, tak alespoň v segmentu malých vozů. Doširoka rozkročený vůz v dynamicky střiženém kabátku tedy na první pohled příliš revolučně nevypadá, ale seknout mu to sekne. Solidní prostor i komfort stanoviště pro přední dvojici cestujících potvrzovaly už ohlasy z pařížského autosalonu. Stejně tak není novinkou třísetlitrový zavazadlový prostor a ne zrovna nadbytek místa na zadních sedadlech. Co však prozradily první kilometry za volantem?

190 centimetrů vysoký moderátor se pohodlně usadil na předním sedadle vozu Nissan Micra v jedné z nejvyšších výbav, “za sebou” už k nevelkému překvapení spíše trpěl. Lehce přes tunu vážící hatchback pohánělo v tomto případě stádo devadesáti zážehových koníků. Spolu s manuální pětistupňovou převodovkou nešlo o žádného trhače asfaltu, ale o příjemného společníka pro klidnější tempo v příjemném tichu, které poskytuje kvalitně odhlučněná kabina.

Klíčovou věcí pro úspěch tohoto vozu na trhu je podle nás i podle autorů videa nasazení konkurenceschopné ceny. Opravdu povedený vnější design pak dokáže být náplastí na případné nedostatky, které se během prvních větších testů jistě prokáží.

Závěrem snad jen doporučení zapnout si ve videu anglické titulky v případě, že nevládnete holandštinou. K dispozici je pak i kostrbatý automatický překlad do češtiny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close