Video: Nový Mercedes-Benz třídy A

Minulý týden byl v Amsterdamu odhalen nový Mercedes-Benz třídy A. Čtvrtá generace stuttgartského kompaktu zvenku ctí tvary svého předchůdce. Naopak uvnitř to je opravdový Star Trek. Povedené tvary karoserie dosluhující generace není třeba měnit, a tak je designéři pouze oživili ostřeji řezanými předními i koncovými světlomety a agresivnější maskou i nárazníkem ve stylu větších a modernějších sourozenců.

Naopak oficiální fotografie interiéru jsou doslova šokující. I bez třícípé hvězdy na volantu poznáte, že se jedná o Mercedes. Mohutný digitální přístrojový štít spojený v jeden kus s obrazovkou infotainmentu a až industriální palubní deska orámovaná kruhovými výdechy ventilace s mnoha paprsky mi dala vzpomenout na pana Spocka.

inzerce


Jízdně má jít o další krok k pohodlí i agilitě. Zástupci značky hovoří o tom, že nový Mercedes-Benz třídy A se má i díky významnému použití vysokopevnostní oceli v obou těchto disciplínách přiblížit větším bráškům C nebo dokonce S.

Nový Mercedes-Benz třídy A, foto: Mercedes-Benz

Nový Mercedes-Benz třídy A, foto: Mercedes-Benz

Co se pohonu týče, o budoucí elektrifikaci se zatím pouze šušká. Vznětová patnáctistovka s 85 kilowatty a zážehová a o 35 kilowattů silnější čtrnáctistovka jsou, stejně jako vrcholná motorizace, dopované turbodmychadlem. Špičkou mezi běžnými verzemi má být zážehový dvoulitr, s jehož 165 kW a 350 N.m už bude zajímavé pojezdění. Všechny motory budou dostupné se sedmistupňovým automatem, základní jednotka také se šestistupňovou manuální skříní.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close