Video: Nový Mercedes-Benz třídy A

Minulý týden byl v Amsterdamu odhalen nový Mercedes-Benz třídy A. Čtvrtá generace stuttgartského kompaktu zvenku ctí tvary svého předchůdce. Naopak uvnitř to je opravdový Star Trek. Povedené tvary karoserie dosluhující generace není třeba měnit, a tak je designéři pouze oživili ostřeji řezanými předními i koncovými světlomety a agresivnější maskou i nárazníkem ve stylu větších a modernějších sourozenců.

Naopak oficiální fotografie interiéru jsou doslova šokující. I bez třícípé hvězdy na volantu poznáte, že se jedná o Mercedes. Mohutný digitální přístrojový štít spojený v jeden kus s obrazovkou infotainmentu a až industriální palubní deska orámovaná kruhovými výdechy ventilace s mnoha paprsky mi dala vzpomenout na pana Spocka.

inzerce


Jízdně má jít o další krok k pohodlí i agilitě. Zástupci značky hovoří o tom, že nový Mercedes-Benz třídy A se má i díky významnému použití vysokopevnostní oceli v obou těchto disciplínách přiblížit větším bráškům C nebo dokonce S.

Nový Mercedes-Benz třídy A, foto: Mercedes-Benz

Nový Mercedes-Benz třídy A, foto: Mercedes-Benz

Co se pohonu týče, o budoucí elektrifikaci se zatím pouze šušká. Vznětová patnáctistovka s 85 kilowatty a zážehová a o 35 kilowattů silnější čtrnáctistovka jsou, stejně jako vrcholná motorizace, dopované turbodmychadlem. Špičkou mezi běžnými verzemi má být zážehový dvoulitr, s jehož 165 kW a 350 N.m už bude zajímavé pojezdění. Všechny motory budou dostupné se sedmistupňovým automatem, základní jednotka také se šestistupňovou manuální skříní.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.