Video: Nové Porsche 911

Když píšete o běžných autech, občas vás svrbí ruce se trošku odvázat. Když pak Němci v Los Angeles představí nové Porsche 911, necháte se unést a pár slov k této ikoně sesmolíte.

Když v roce 1963 přišlo na svět první Porsche 911, málokdo si asi troufal odhadovat, že se právě zrodila legenda a jedno z nejikoničtějších aut v historii. Dnes už to víme. Stejně je nám známý i fakt, že design původního brouka je natolik nadčasový, že po skoro osmdesáti letech jeho postupných evolučních změn stále ztělesňuje moderní auto. A nové Porsche 911 označované jako 992 na tom nic nemění.

Porsche 911 (992), foto: Porsche

Nové Porsche 911 (992), foto: Porsche

V žádném případě to však není žádné retro. Všechny detaily na karoserii jsou jednoznačně současné. Krásně je to vidět například na zádi, kde linie spojující koncová LED světla působí trendy a zároveň jasně odkazuje na první generace německého sporťáku.

Porsche 911 (992), foto: Porsche

Porsche 911 (992), foto: Porsche

Po usednutí do interiéru je zcela jasno, že sedíte v supermoderním voze. Skvělé materiály a striktní linie počínaje tříramenným volantem a konče voličem osmirychlostní dvouspojkové převodovky. Sportovní feeling pak přináší strmě klesající palubní deska.

O jízdních vlastnostech snad nikdo dopředu nepochybuje. Fanoušci a potenciální kupci jistě ocení i postupný mezigenerační nárůst výkonu. Nové Porsche 911 přichází nejprve jako Carrera S a Carrera 4S. Přeplňovaný třílitrový šestiválec typu Boxer v jeho útrobách produkuje až 450 koní čítající stádo. Zadokolka s ním zrychlí z klidu na stovku za 3,7 vteřiny. Čtyřkolka je ještě o desetinku rychlejší.

Porsche 911 (992), foto: Porsche

Porsche 911 (992), foto: Porsche

Už zkoumáte naditost své peněženky? České ceny zatím známé nejsou, Němci si však musí připravit v přepočtu minimálně 3 100 000,- Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close