Video: Nové BMW X5

Mnichovská automobilka v minulém týdnu představila v další generaci zřejmě svůj neikoničtější model posledních dvaceti let. Auto, ve kterém se snoubí dynamika i praktičnost, důraz na moderní technologie i tradice se jmenuje BMW X5. Nová X5 není jenom o mnohem větších ledvinách na masce nebo laserových světlometech. Pojďme si to shrnout na videu od carwow.

Mohutné otvory v přední části jsou pouze začátkem v používání všelijak skloňovaného přídavného jména mohutný. Takové jsou totiž i další otvory v předním nárazníku, nové zadní svítílny a nakonec i celý vůz. Takové auto musí sedět na mohutných kolech. V případě BMW X5 jejich průměr končí na 22 palcích. Ty už něco váží, takže pohodlný a zábavný podvozek museli ladit mistři. Téměř pětimetrové SUV má disponovat pneumatickým odpružením s nastavitelnou světlou výškou. A když už jsme u pohodlí, tomu akustickému má dopomoci i speciální čelní sklo.

BMW X5, foto: BMW

BMW X5, foto: BMW

A co že tohle monstrum donutí k pohybu? Základem bude zážehový třílitrový šestiválec o maximálním výkonu 250 kW. Ještě větší radost udělá osmiválec o objemu 4,4 litru a výkonu 340 kW, ale nám Evropanům ne. My víme, co jsou to emise a nemáme je rádi. Vznětové motory zastupuje čtyřmi turby dopovaný třílitrový šestiválec naladěný na výkon 195 – 294 kW. Je nové BMW X5 lepší než Audi Q7? Podívejte se na video a snad budete chytřejší.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close