Video: Nová Kia Picanto!

Tuhle novinku přinášíme mezi českými médii první, i když se vlastně chlubím cizím peřím. V minulém týdnu byla na Korejském poloostrově novinářům představena nová Kia Picanto. Nejmenší (ačkoli stránky českého zastoupení značky tak označují nové Rio:)) model značky na sebe upoutal pozornost prvními skicami a následně i prvními fotografiemi sportovně laděné verze GT line na začátku zimy. Pojďte se s námi vydat o další level dál, tedy na videoprohlídku.

Šikovná miniauta mám rád a netajím se tím. Nová Kia Picanto mě upoutala nabroušeným vzhledem i prozatím spekulací o zástavbě přeplňovanými litrovými motory o výkonu 100 či 120 koní. S nimi půjde jistě o zajímavé svezení. O jízdě se však zatím můžeme pouze dohadovat. Statické dojmy z vozu jsou však to, o co se nyní můžeme opřít. A nic na tom nemění ani fakt, že video, které sdílíme, obsahuje pouze korejský komentář. Je natočeno tak, že pochopit lze opravdu téměř vše.

Kia Picanto GT line (2017), foto: Kia

Kia Picanto GT line (2017), foto: Kia

V první řadě je zde hodnocen design. Nová Kia Picanto se vzhledově opravdu povedla. Ačkoli oproti předchůdci téměř nemění své rozměry, výrazné a pro asijské automobilky ne zcela typicky smysl dávající prolisy, hrany a křivky spolu s velkými koly (která budou v základu jistě o pár palců menší) působí velmi sebevědomě, dynamicky a dospěle. Vše korunují přední i zadní koncová světla s jistě příplatkovou LED technologií.

Interiér je samozřejmě stísněnější než ve větších modelech. Kia si však zakládá na jeho kvalitě a i v malém Picantu je to vidět. Působí moderně, bytelně a je praktický, i když v něm dominují tvrdé plasty. Nad automatickou klimatizací nebo velkou dotykovou obrazovkou se už dnes ani v tomto segmentu nikdo nepozastaví. Sedadla jsou seřiditelná i výškově a vypadají opět velmi kvalitně a v rámci zvyklostí v miniautech i pohodlně. Jedinou kaňkou je tak pouze výškově seřiditelný volant.

Prostor na zadních sedadlech je opět odpovídající velikosti auta. V rámci třídy ale patří k tomu lepšímu. Dvě děti nebo menší dospělé podle videa od CARmedia 카미디어 dozadu posadíte celkem pohodlně. O žádná nouzová místa nejde.

I zavazadlový prostor vypadá, že bude také patřit k tomu lepšímu v segmentu A. Jeho přirozenou velkou hloubku lze navíc snížit pomocí pohyblivé falešné podlahy. Díky ní lze opěradla zadních sedadel prakticky sklopit do roviny. I samotný mechanismus sklápění je jednoduchý a celý manévr lze zvládnout přímo z kufru.

Zdá se tedy, že A segment má dalšího velmi povedeného člena, který na našem trhu bude moci zle zatápět přeci jen letité Škodě Citigo. Navíc vypadá lépe než například často chválené Hyundai i10.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close