Video: Nová Kia Ceed (Glog od Rasto Chvala GARAZ.TV)

Tak mě zase nepozvali. V Německu byla minulý týden odhalena nová Kia Ceed a pozvánka na tuto akci mail naší redakce znovu minula. Byli tam ale jiní. Například Rasťo Chvála, který na svém Youtube kanálu video z prezentace umístil takřka okamžitě a novým korejským kompaktem jsme se tak mohli pokochat i my.

Těžko říct, co Kiu vedlo k prezentování jednoho ze svých nejdůležitějších modelů v tak trochu fádní modré barvě. Oficiální tisková zpráva a třeba německý Autogefühl ani s jinou barvou neoperují. Nejde říct, že by to byla přímo ošklivka, ale vedle červeného exempláře je to taková šedá myš. A červená a nová Kia Ceed, která přišla o apostrof ve jméně a C na začátku ji naopak vyrostlo, to prostě ladí. A je to dobře. Jednak auto má být červené a jednak má Kia platit za tu emociálnější značku v rámci koncernové dvojice. A v porovnání s Hyundai i30, s nímž novinka spojitost vážně nezapře, tu o emoce vážně jde.

Příď působí dynamicky a je mnohem výraznější než u sourozence. Oproti současníkovi však působí možná trochu usedleji. Lví podíl na tom má linie kapoty a spodku oken, která už agresivně nestoupá a vůz tím ztrácí boční klínovitý profil. Naopak záď se vážně povedla. Koncová světla jsou osazena podobnou optikou jako u Sportage nebo Stingera a výsledek působí mnohem přesvědčivěji než například v případě i30. I když právě na zádi je něco, co sice neumím pojmenovat a designově mi nehraje. A asi nejsem sám, neboť i Rasťo Chvála ve videu hovoří o tom, že nová Kia Ceed zezadu připomíná spíše kombi.

Nová Kia Ceed, foto: Kia

Nová Kia Ceed, foto: Kia

inzerce


Uvnitř to podle prvních záběrů vypadá jako v korejském autě. A to nijak nehaním. Kia v posledních letech dělá pěkné interiéry, jejichž linie a materiály sice jasně zařadíte do neevropských krajů, ale vše je kvalitně zpracované a hlavně dobře funguje. Jestli se vám líbí nebo ne, to už je věcí vkusu. Faktem však je, že příbuznost s kompaktním Hyundaiem lze odhalit i z místa řidiče. Jak moc se budou oba zástupci C segmentu lišit v jízdních vlastnostech, to zjistíme až za pár měsíců.

Na trh by se nová Kia Ceed měla dostat nejspíše o prázdninách. Z jejích útrob zmizí zážehová atmosférická šestnáctistovka. Základem bude i nadále o dvě deci menší agregát spalující benzin, střední zážehovou motorizací bude již také známý přeplňovaný litrový tříválec a vrcholem v běžných verzích korejského kompaktu bude čtrnáctistovka T-GDi, kterou už například ze sesterských Hyundai také známe. K dispozici bude také vznětová šestnáctistovka. Objem se v jejím případě mezigeneračně nemění, konstrukce však ano.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close