Video: Mazda 2 ve výbavě Takumi – nejlepší malé auto za 350 000,- Kč? (a superdlouhý test od Autogefühl)

Jaké lze koupit nejlepší malé auto za 350 000,- Kč? Nejbohatší výbavu dostanete u Suzuki, bohatý vnitřní prostor u Škody, Hyundai, Kie nebo dnes i Seatu. Přesto bych si v této cenové relaci vybral jiné auto – zoufale staromódní, se zoufale malým kufrem, na které se většina konkurentů jen zoufale dívá, když přijde řeč na jízdní vlastnosti.

Skvělý prcek s dvěma neduhy

Nebýt módy litrových tříválců, možná by se dalo pokračovat statí na téma Ford Fiesta. V ní už ale plnotučný agregát nehledejte a pojďte se podívat do showroomu Mazdy. Nejmenší model automobilky z Hirošimy si možná ani nevybavíte. A není se co divit, na silnici je stejně řídkým zjevem jako SUV od bahna s myslivcem za volantem. A je to škoda, neboť Mazda 2 je skvěle jezdící auto s pěkným interiérem a úžasnými motory pod kapotou. Jejími problémy však vždycky byla omezená nabídka prostoru spíše pro zavazadla než pro cestující a poněkud vyšší cena. Se zavedením výbavového stupně Takumi se alespoň druhého neduhu a v uvedené cenové hladině zbavuje.

Mazda 2, foto: Mazda

Mazda 2, foto: Mazda

Starosvětská atmosféra

Tohle auto dostanete za 347 400,- Kč se základní zážehovou atmosféricky plněnou patnáctistovkou o výkonu 75 koní. Za 15 dalších plnokrevníků se připlácí 8 000,- Kč. A investice je to velmi rozumná. Devadesátikoňová verze umí zrychlit z klidu na 100 km/h za méně než 10 sekund a těm, kteří ještě nezapomněli, jak se používá tykadlo vpravo od řidiče, umí poskytnout nádherné svezení. To samo ovšem ještě není důvodem k vypsání šeku na částku v nadpisu.

Bohatá výbava

Když si k solidnímu povození domyslíte parkovací kameru, parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla, šestnáctipalcová litá kola, tempomat nebo systém sledování mrtvého úhlu i pohybu za vozidlem, máte před sebou neodolatelnou nabídku…pokud tedy nepotřebujete malý stěhovák. A abych jenom nevelebil – za loketní opěrku by se taky připlácet nemuselo. Snad to spraví facelift.

Co na to Autogefühl?

Na hodnocení auta jako takového však existují povolanější osoby. Německý Autogefühl na svůj Youtube kanál umístil video v celkové délce přes 46 minut (!), ve kterém Mazda 2 prošla vážně důkladnou prohlídkou a testem. Jak dopadla a jestli se i podle našich západních sousedů jedná o nejlepší malé auto za 350 000,- Kč, to se dozvíte ve videu. Podívejte se!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close