Video: Malá elektrická tříkolka za 350 tisíc korun

Dnešní elektromobily jsou na míle vzdálené zeleným vozům a jejich vizím z konce minulého století. Platí to nejen o technologiích, ale i o konceptu vozu jako takového. Malé lehké vozy, které dokonale vyhovují městskému provozu i představě nízké spotřeby energie při přepravě menší porce kilogramů nahradila elektroauta postavená na podobném konceptu, jako ta konvenční. Lidé jsou na ně zvyklí a jinak to nechtějí.

To samo o sobě další rozvoj elektromobility limituje, neboť velké těžké auto potřebuje výkonný motor a obří baterii, což zase žene cenu těchto vozů daleko za oblast cenové konkurenceschopnosti “spalovákům”.

Elektrická tříkolka Electra Meccanica Solo EV, foto:  Electra Meccanica

Elektrická tříkolka Electra Meccanica Solo EV, foto: Electra Meccanica

Electra Meccanica se však vrací ke kořenům. Tato firmička vyvinula miniaturní tříkolku, která jednoho člověka sveze až na 160 kilometrů dlouhý výlet, aniž by musel řešit, kde dobije akumulátor. Ten má kapacitu 17,3 kWh a z běžné sítě je možné jej plně nabít za přibližně 3 hodiny.  Že jde o opravdového prcka dokládá i půdorys 3,1 x 1,33 metru. Prcek to ale umí řádně rozbalit. Opírajíc se o mohutný točivý moment elektromotoru zdolá stovku 8 vteřin po startu. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h.

Elektrická tříkolka Electra Meccanica Solo EV je za oceánem nabízena za necelých 16 tisíc dolarů, což je částka v přepočtu oscilující podle aktuálního kurzu kolem 350 tisíc korun, tedy blížící se solidně vybavenému konvenčnímu miniautu. A s výbavou na tom tenhle mrňous také není zle: elektricky ovládaná okna, klimatizace, parkovací kamera, autorádio, vyhřívané sedadlo a například LED světla. Každopádně prostor pouze pro jednoho bude velkou brzdou prodejnímu úspěchu. A s bezpečností to také nevypadá kdovíjak. Ostatně, podívejte se na video…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close