Video: Jak jezdí Toyota Prius po 400 000 km? Kolegové z volant.tv na to přišli!

Spolehlivost hybridních pohonných systémů, resp. jejich baterií jsou častým tématem řady debat. Existuje spousta kritiků, kteří pomocný elektromotor považují za další komplikaci v už tak složitém autě a akumulátor za součástku s maximálně pětiletou trvanlivostí. Trhlinou v tomto názoru je fakt, že mezi hybridy je jedničkou také jednička ve spolehlivosti, tedy Toyota.

Nejrelevantnější informace však vždycky dostanete od dlouhodobých majitelů. A takto uvažovali i tvůrci slovenského kanálu na Youtube volant.tv. Ve svém testu si vzali na paškál Toyotu Prius 2. generace, na jejímž počítadle kilometrů svítila šestimístná číslice začínající čtyřkou. A samozřejmě důkladně vyzpovídali i jejího majitele.

Toyota Prius 2. generace, foto: By Bull-Doser - vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4573000

Toyota Prius 2. generace, foto: By Bull-Doser – vlastní dílo, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4573000

Toyota Prius je legenda mezi hybridy, která se vyrábí od roku 1997 doposud. Její současnou čtvrtou generaci na cestách moc často nepotkáte. Na vině je zřejmě její vyšší cena (například oproti srovnatelnému a stejně poháněnému Aurisu Touring Sport) a velmi excentrický design. Podobné je tomu i s první generací, která se u nás ani oficiálně neprodávala.

První dvě vydání se spoléhala na atmosférickou zážehovou patnáctistovku kombinovanou s elektrickým ústrojím, nyní pod kapotou naleznete větší osmnáctistovku. Testovaná druhá generace byla vyráběna v letech 2003 až 2009 (v Číně ještě o tři roky déle). Vznikala v době, kdy u Toyoty vrcholila nudnost designu, která z ní spolu se snahou o jinakost neudělala zrovna krásku. Novináři v dobových testech Priusu vyčítali také nevalné jízdní vlastnosti. Úspornost či pohodlnost (a spolehlivost) však tomuto vozu upřít nešly. O svých kvalitách tehdy přesvědčila téměř 1,2 milionu zákazníků, kteří si 2. generaci po celém světě koupili.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close