Video: Hyundai Veloster N

Zatímco první generaci Hyundai Veloster bylo možné pořídit i u nás, dnes České showroomy vypadají, že tento vůz již neexistuje. Opak je však pravdou. Za našimi hranicemi je vůz na pomezí hatchbacku a coupé k mání již ve druhém vydání. A to si dokonce vzali do parády inženýři z korejské sportovní divize N.Na otázku, proč jej neseženete u nás, si jistě dokážete odpovědět sami. Kolik Velosterů jste kdy na ulici viděli? Auto, které mělo na řidičově straně pouze jedny a na spolujezdcově dvoje dveře bylo a je i jinak designově excentrické a na to moc Čechů neslyší. Ačkoli se snaží tvářit jako něco lepšího, sportovnějšího, technicky byla první generace jednodušší než například i30 a i porovnání jízdních vlastností vycházelo podobně.

Hyundai Veloster N, foto: Hyundai

Hyundai Veloster N, foto: Hyundai

Současný Hyundai Veloster však na západě zákazníky nachází. Technicky je stále velmi příbuzný s klasickým korejským hatchbackem. A stejně je tomu v případě obou sportovních verzí. Pod kapotou obou eNek tak pracuje přeplňovaná zážehová šestnáctistovka disponující více než dvousethlavým stádem koní. Stovku tohle auto zdolá za něco málo přes 6 vteřin po startu. Stejně jako u zmiňovaného hot hatche došlo ke změnám na podvozku a stejná je dokonce i propagační světle modrá barva a červené linky podtrhující dynamičnost.

A jak Hyundai Veloster N jezdí? To můžete sledovat ve videu od Engineering Explained. Ti chrchlající obludku prohnali po silnicích i okruhu během oficiálních prezentací v okolí německého Zeleného pekla. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close