Video: Hyundai i20 facelift (pro Indii)

Druhý nejmenší model od korejského výrobce je takovým nejbližším konkurentem Škody Fabia. Oba sází na podobné karty a oba jsou na trhu přibližně stejně dlouho. Jde tedy o jedny z nejdéle bez modernizace prodávaných zástupců třídy malých aut (vyjma nestora – Fiatu Punto). Škoda představila facelift Fabie před pár dny v Ženevě, na modernizovaný Hyundai i20 pro Evropu zatím čekáme. V Indii se ale už dočkali a v únoru tam proběhla premiéra modernizované verze. Bude ta pro starý kontinent podobná?

Stejná nejspíše ne, ale mnoho změn napříč Eurasií asi neproběhne. Odmyslete si zvýšený podvozek a malá kola a výsledek je na světě. Současné Hyundai i20 to má u nás velmi těžké. Cenou se, vzhledem ke svým kvalitám a výbavě, jejichž vývoj něco stojí, už podbízet nemůž. Třeba takový multimediální systém s pořádnou obrazovkou, modla mnoha mladých kupců nových aut, je doménou pouze nejvyšších stupňů výbavy, za jejichž cenu už si můžete pořídit srovnatelně vybavené auto o třídu výše. Pohled na stránky oficiálního zastoupení korejské automobilky nevykouzlí úsměv na rtech ani zájemcům o automatickou převodovku. V nabídce je pouze čtyřkvalt párovaný výhradně s atmosférickou čtrnáctistovkou.

V tomto směru Hyundai i20 facelift nepromrhá. Korejský koncern ví, že litrový tříválec, co by vrcholnou motorizaci malých aut a střední pro své kompakty, musí osadit i automatem. Dvouspojková sedmirychlostní převodovka pro tento agregát se má představit na podzim, což by plus minus mohlo odpovídat i termínu odhalení faceliftované i20. Indická verze má i nový infotainment a jeho vynechání pro Evropu by bylo chybou, jaké Hyundai nedělá. Takže dvě z mého pohledu největší slabiny zřejmě facelift vyřeší.

Hyundai i20 facelift (pro Indii), foto: Hyundai India

Hyundai i20 facelift (pro Indii), foto: Hyundai India

Když pošle miliardář svou stárnoucí manželku na facelift, obvykle ale očekává, že přijde domů krásnější a omlazená. Její nový smartphone a lodičky ho až tak nezajímají. Hyundai i20 facelift promění i z hlediska vizáže. Samozřejmě nejde o žádnou převratnou revoluci, ale k pocitu omlazení dojde. Nový přední nárazník, jemuž dominuje výrazněji tvarovaná maska s novou texturou, tomu rozhodně pomůže. Jiná situace není ani vzadu. I tady najdete novou plochu mající za cíl absorbovat drobné nárazy. Záď však promění zejména nové světlomety s mnohem zajímavějším světelným podpisem. Ten je, podle mého názoru, jednou z největších designových slabin současné i20 a koncová světla pro Indii se mi vážně líbí. Novinkou je také dvoubarevné provedení karoserie a střechy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close