Video: Holandský srovnávací test Škoda Octavia vs. Volvo V40

To si takhle brouzdáte internetem a do očí vás uhodí něco, co jste snad ani nikdy vidět nechtěli. Že to znáte? Tak tohle tedy neznáte!

Čeští novináři bývají často osočováni z mnohdy nepochopitelných srovnání mladoboleslavských výrobků s neadekvátní konkurencí. Ačkoli adorování automobilů Škoda rozhodně není na místě, určitě nezachází tak daleko jako jejich holandští kolegové. Tvůrci tamního Autoblogu totiž postavili největší český bestseller proti kompaktnímu Volvu V40. A víte co? Ona je Octavia v řadě věcí lepší. Nevěříte? Podívejte se, jak srovnávací test Škoda Octavia vs. Volvo V40 dopadl…

Škoda Octavia RS 4x4

Škoda Octavia RS 4×4, zdroj skoda-auto.cz

Modří již tuší, že hlavní výhodou dnes již neaktuálního, tedy předfaceliftového modelu budou jeho užitné vlastnosti. Schopnosti převézt leccos a leckoho za relativně málo peněz platí stejně tak u nás jako v zemi tulipánů, větrných mlýnů, jízdních kol a growshopů.

Odpověď na závěrečnou otázku však vyznívá poněkud jinak: “Když je v tomhle všem Octavia lepší, vybral by sis ji?” “Ne.” Nejen jízdně je totiž Volvo V40 jinde. Těží z dokonalého podvozku Fordu Focus, který mu byl propůjčen, z perfektních motorů i parádního interiéru.

Tahle dvě auta jsou si totiž tak nepodobná, jak si dva zástupci nižší střední třídy jen nepodobní být mohou. Těžko se najde někdo, kdo se 750 000 korunami v kapse vybírá právě mezi těmito dvěma modely. Jejich schůzka v hlavě špekulující nad koupí je snad ještě trochu pravděpodobná v případě nákupu ojetiny. V našich končinách totiž zánovní Škoda Octavia stále platí za něco lepšího. V přímém porovnání s prémiovým Volvem V40 však brzy přijdete na to, že její silné stránky leží zcela jinde.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close