Video: Fiat Panda vs. Suzuki Ignis

https://www.youtube.com/watch?v=3ElA1t3OPLw

Existuje jedna automobilová třída, kam boom SUV doléhá zatím pouze minimálně. Miniauta s délkou kolem 3,5 metru aktuálně nejsou nejžádanějším obchodním artiklem, a tak na jejich základech dosud mnoho automobilek crossover nepostavilo. Kia oplastovala malé Picanto, ale nejdále došel Fiat a Suzuki. Italové nabízejí svůj model již dlouho (a úspěšně), zatímco japonský prcek je stále ještě novinkou, byť i v jeho případě lze hovořit o prodejních úspěších. Obě auta porovnali italští autoři kanálu QuattroxQuattro XEvolution. Jak tedy test Fiat Panda vs. Suzuki Ignis prováděný opravdovými odborníky na offroady dopadl?

Z mého pohledu jasného vítěze nemá. Některé vlastnosti mluví pro Suzuki Ignis, v jiných naopak vítězí Fiat Panda. Obě čtyřkolky jsou díky svým miniaturním rozměrů dobře použitelné v lehčím terénu i ve městě, za ním jejich použitelnost nekončí, ale prim tu samozřejmě hrají jiné vozy.

Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Suzuki Ignis, foto: Suzuki

Problémem podobných testů bývá, že jsou prováděny především v terénu. Průměrný majitel malé Pandy Cross nebo Ignisu ale stejně většinu času stráví na zpevněné komunikaci a důležitý je pro něj komfort přepravy, jistota řízení a praktičnost vozu. To je tak trochu i minus tohoto italského testu. Uvidíte, jak odolně mají oba vozy řešený podvozek, jak jsou na tom s průchodností sněhem nebo s křížením náprav. I chování na silnici naštěstí autoři srovnali. A že nevládnete italštinou? Nevadí, automatický překlad titulků je sice krkolomný, ale při současném posloucháním tohoto zpěvného jazyka lze většinu informací pochytit.

Fiat Panda, foto: Fiat

Fiat Panda, foto: Fiat

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close