V Los Angeles se ukáže koncept nového Subaru Impreza

Skica nové Imprezy, zdroj: Subaru

Skica nové Imprezy, zdroj: Subaru

Autosalon v Los Angeles klepe na dveře. Novinářům otevře brány už 17. listopadu, tedy za necelý týden. Automobilky se nyní předhánějí ve zveřejňování napůl zahalených fotografií a skic modelů, které zde chtějí představit světu, a lákají tak potenciální zájemce na výstavu.

Pozadu nezůstává ani Subaru. Ačkoli poslední generaci modelu Impreza k nám de facto nedováží (pouze od ní odvozený crossover XV), jedná se o model tak ikonický, že představení konceptu jeho další generace s karoserií sedan nás bude jistě zajímat. Právě tento koncept hodlá Subaru představit příští týden v Los Angeles.

Zatím japonská automobilka uvolnila pouze fotografii, která ukazuje základní linie vozu. Z ní je patrné, že Impreza bude designově spřízněna s již existujícími modely Legacy/Outback a Levorg/WRX a zároveň bude jasně připomínat již dříve představený koncept nové Imprezy ve variantě hatchback. Ten Subaru ukázal letos v Tokiu. Červený sedan na fotce ovšem vypadá, že má k výrobě o poznání blíže než koncept z autosalonu v Japonsku. Linie střechy na fotografii navíc ukazuje, že naštěstí nepůjde o krabici kufru napojenou na nezměněné linie hatchbacku. Kontury Imprezy vypadají jako parádní svébytný sedan, jaký si americký trh žádá. Do poloviny minulého desetiletí bych tuto větu v článku použít nemusel, protože co jiného než sedan by proboha Impreza měla být. Předchozích 8 let však toto dogma jasně rozvrátilo a rozvrací.

Nová Impreza by měla dostat novou platformu Subaru, která je lehčí a tužší. Má být navíc tak univerzální, že na jejích základech mohou být postaveny všechny budoucí modely značky.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close