Škoda hlásí 12 milionů vozů vyrobených v Mladé Boleslavi

Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi. Zdroj: Škoda auto

Letecké záběry na Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi. Zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto jde od jednoho prodejního úspěchu ke druhému. V posledních letech se jí daří zvyšovat tempo výroby i odbytu. Její mateřský závod v Mladé Boleslavi zažil koncem listopadu další milník – vůz s teoretickým výrobním číslem 12 000 000.Továrnu v Mladé Boleslavi založili pánové Laurin a Klement před 120 let. Nejprve sloužila k výrobě jízdních kol. Kdyby se dnes mohli do Boleslavi podívat, asi by se divili, jak to tu dnes vypadá. První automobily se zde začaly vyrábět o deset let později. První milion vyrobených vozů v Mladé Boleslavi Škoda překonala v sedmdesátých letech. To byla doba modelu 100/110. Milník pěti milionů přišel v roce 1991 (Favorit). Druhý pětimilion měli v Mladé Boleslavi na triku už po dalších patnácti letech. Poslední milion dokázali vyrobit za rok a osm měsíců.

V současné době z linek v závodě v Mladé Boleslavi sjízdí 6 modelů Škoda: Fabia, Fabia Combi, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia a Octavia Combi. Jen za posledních pět let bylo do této továrny investováno 1,5 miliardy Eur a další téměř stovka milionů padne do roku 2017 na výstavbu nové lisovny. Tempo výroby automobilů v Mladé Boleslavi by tak mělo ještě povyrůst. V současné době zaměstnává Škoda Auto v Mladé Boleslavi přibližně 15 000 kmenových zaměstnanců, kteří kromě aut pracují také na benzinových motorech a převodovkách.

Vedle závodu v Mladé Boleslavi má Škoda Auto výrobní závody v Kvasinách (Yeti, Superb, Superb Combi) a Vrchlabí (dvouspojkové převodovky DQ 200). Vedle České republiky se vozy značky Škoda vyrábějí mimo jiné v Číně, Rusku a v Indii.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close