Tři vítězství pro Škodu na Auto Express Awards 2016

Tento týden byly zveřejněny výsledky prestižní britské soutěže Auto Express Awards 2016 vyhlašované časopisem Auto Express. Česká automobilka Škoda si odnesla hned tři vítězství. Ocenění získal model střední třídy Škoda Superb a zástupce miniaut Škoda Citigo.

Škoda Superb přitom získala hned dvě nejvyšší ocenění. Karosářská varianta liftback získala titul Rodinné auto roku a kombi pak titul pro nejlepší kombi. Superb liftback tak zopakoval svoje umístění z loňského roku. Model Škoda Superb Combi zvítězil v Auto Express Awards premiérově, přičemž porota vysoko hodnotila především všestrannost modelu.

Škoda Superb

Škoda Superb

Šéfredaktor magazínu Auto Express Steve Fowler ohodnotil okomentoval největší model Škody na
slavnostním předání cen následovně: „Superb nabízí v obou karosářských verzích podmanivou kombinaci bezkonkurenční praktičnosti, vynikající kvality a špičkového poměru ceny a užitné hodnoty. Pohledný dynamický design a perfektní jízdní vlastnosti jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu.“
Škoda Citigo, zdroj: Škoda auto

Škoda Citigo, zdroj: Škoda auto

Vedle největšího mladoboleslavského modelu zabodoval i ten nejmenší. Škoda Citigo zvítězil v kategorii městských vozů již popáté v řadě, čímž se stal také rekordmanem Auto Express New Car Awards. Poprvé Citigo zvítězilo ve své kategorii v roce 2012, kdy se stalo také absolutním vítězem napříč kategoriemi a získalo cenu Auto roku.
„Škoda Citigo opět zvítězila, jelikož ve svém segmentu stále udává směr. Nabídkou prostoru se vyrovná nejednomu soupeři z vyššího segmentu, působí dospělým dojmem a řidiči nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Na okresních silnicích si s ní lze navíc užít až překvapivě mnoho zábavy,“ komentuje Steve Fowler.
„Letošní vítězství je poctou vývojářům a tomu, jak perfektně před lety toto auto promysleli. Pět let po premiéře je Citigo stále nejlepším městským autem na trhu,“ uzavírá Fowler.
zdroj: Škoda auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close