Tři měsíce a půl milionu vyfocených aut, to je účet měření emisí od začátku roku

Od ledna mají stanice měření emisí povinnost dokumentovat přítomnost vozidel na prohlídkách podobně jako stanice technické kontroly. Za první čtvrtletí bylo takto pořízeno při měření emisí více než tři miliony fotografií při 563 669 kontrolách. Pro větší komfort řidičů při hledání nejbližších stanic uveřejnilo ministerstvo na svém webu přehlednou mapu všech stanic měření emisí, stanic technické kontroly a úřadů obcí s rozšířenou působností.

 „Už není možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici ve skutečnosti navštívilo. Když neprojde měřením na jedné stanici, nemůže také tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž kromě fotografií obsahují i časy a dobu kontrol. Záznamy navíc není možné přepisovat,“řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Měření emisí, ilustrační foto, zdroj: By Clark, Joe, photographer, Photographer (NARA record: 8463821) - U.S. National Archives and Records Administration, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17121777

Měření emisí, ilustrační foto, zdroj: By Clark, Joe, photographer, Photographer (NARA record: 8463821) – U.S. National Archives and Records Administration, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17121777

Do informačního systému ministerstva dopravy je přihlášeno 1 093 stanic měření emisí, z nichž je 912 aktivních. Během prvního čtvrtletí, kdy tato povinnost stanic měření emisí platí, provedly tyto stanice více než 560 000 měření a v jejich průběhu bylo do informačního systému ministerstva dopravy nahráno 3 178 557 fotografií. Jedná se o tentýž informační systém, který využívají rovněž stanice technické kontroly. Těm začala tato povinnost o dva roky dříve, tedy v lednu 2016.

Aby ministerstvo usnadnilo řidičům hledání nejbližších stanic SME i STK, připravilo na svém webu interaktivní mapu všech stanic v České republice, a to včetně úřadů obcí s rozšířenou působností pro případ, že řidiči budou potřebovat i zásahy v daných registrech vozidel. Mapu naleznete ZDE.

zdroj: Ministerstvo dopravy (tisková zpráva)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close