Trendy na poli pneumatik pro zemědělské stroje

Podle čeho vybrat vhodné pneumatiky pro zemědělské stroje? Nutné je vzít v potaz to, kde v rámci stroje bude pneumatika namontována. Jiné požadavky jsou totiž kladeny na pneumatiky na přední nehnanou nápravu, jiné naopak na pneu určené pro hnanou nápravu. Setkat se můžete také s dalšími kategoriemi pneumatik, jako jsou pneumatiky pro agroindustriální stroje, silniční pneumatiky, pneumatiky pro přípojné stroje a podobně. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji.

Radiální versus diagonální pláště

Stejně jako v jiných kategoriích, i v případě pneumatik pro zemědělské stroje se můžete setkat se vzrůstající tendencí k radializaci plášťů. Radiální pláště se v porovnání s diagonálními vyznačují flexibilními bočnicemi, což je nedocenitelné při veškerých zemědělských pracích prováděných v terénu. Flexibilní bočnice rovněž zaručují zvýšení přenosu točivé síly motoru traktoru, ale zároveň nedochází k nežádoucímu poškození obdělávané půdy. V současné době je navíc patrný trend provádění zemědělských prací co nejrychleji, a to jedním traktorem s nástavbou. Přenos točivé síly může zlepšit ještě možnost snižování tlaku v pneumatikách, kterou nabízí řada výrobců pneumatik pro zemědělské stroje.

Spolehlivé pneumatiky pro zemědělské stroje

Vyhledávané v rámci sortimentu pneumatik pro zemědělské stroje jsou produkty značky Mitas, která je známá především díky pneumatikám pro motocykly. Mitas pneumatiky pro zemědělské stroje jsou charakteristické velmi dobrým poměrem ceny a kvality. Nabízí širokou škálu pneumatik pro každý druh strojů a aplikací, spadají sem stroje od vysoce výkonných traktorů po těžké sklizňové. Více informací získáte v internetovém obchodě Nekvinda – Zemědělská technika, https://www.nekvinda-obchod.cz/37-pneumatiky-pro-zemedelske-stroje/.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close