Toyota představila nový Yaris

Všechno není tak, jak na první pohled vypadá. Americký trh je jiný než čínský, ten zase jiný než indický a ten se zase moc nepodobá tomu evropskému. Za oceánem tak Toyota představila nový Yaris, který vypadá jako Mazda 2.

Ne, nejde o žádné kopírování. Mazda s Toyotou zejména za velkou louží mocně spolupracují. Tam, kde Mazda svůj malý hatchback nenabízí, dochází k rebrandingu, lehkým designovým retuším a na světě je nová Toyota Yaris. My Evropané jsme pak vykulení, co se to děje. Až taková bombastická aktualita to ale není, neboť v provedení sedan se tu takto Mazdoyota už dnes nabízí. Ano, Mazda 2 i Toyota Yaris existují jako sedany, ale u nás v Evropě bychom se jim smáli, a tak je tu Japonci nenabízejí.

Toyota Yaris pro rok 2020 a americký trh, foto: Toyota USA

Toyota Yaris pro rok 2020 a americký trh, foto: Toyota USA

Otázka však je, co tu jako Yaris budou za dva, tři roky nabízet. Současná třetí generace má za sebou hned dva facelifty a její životní cyklus se tak pomalu chýlí ke konci. Co na tom, že nabízí skvělou atmosférickou patnáctistovku nebo hybridní pohon, jehož spalovací část disponuje stejným objemem? Co na tom, že aktuálně jde o vážně pěkný hatchback za vážně pěkné peníze? B segment jde v Evropě mílovými kroky dopředu, což dokazuje i fakt, že na podvozkové platformě pro malá auta Škoda postavila kompakt Scala a nikdo se nad tím nepozastavuje. Naopak, novináři, kteří již měli možnost ve voze sedět, tleskají. Prťavá a uzoučká Toyota, v níž řidič sedí jako bidýlku a přemýšlí, proč má tak malý kufr bude muset být brzy nahrazena novým modelem. Pokud to bude také přeznačkovaná Mazda 2, milovníci rychlých průjezdů zatáčkami se určitě zlobit nebudou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close