Toyota C-HR už existuje i jako elektromobil

Pokud vám přijde, že Evropa (čtěte EU) je elektromobily posedlá, tak se vydejte do Číny. Tamní vláda situaci, kdy kvůli smogu obyvatelé velkých měst ani nevědí, jakou barvu obloha, a kupní síla obyvatel a touha po vlastním voze roste, řeší masivní podporou tohoto druhu pohonu. A právě proto svůj nejnovější elektromobil představila Toyota právě zde.

Toyota C-HR se tak staví po bok těch vozů, které pořídíte se spalovacím motorem, hybridním řešením i coby čisté elektromobily. Podvozková platforma TNGA to umožňuje a za to se sluší před inženýry Toyoty smeknout. Akumulátory uložili pod podlahu, čímž by mělo dojít ke snížení těžiště a zlepšení jízdních vlastností, které na crossover nejsou špatné ani v konvenčních verzích.

Toyota C-HR EV, foto: Toyota

Toyota C-HR EV, foto: Toyota

Měnil se i vzhled. Už tak futuristické či avantgardní auto získalo ještě ulítlejší tvary. Může za to jinak tvarovaná příď. Spousta otvorů na ní byla zaslepena a tak nějak zažehlena. Ano – aerodynamika. A stejné je to i s těmi na propagační vůz až směšně malými koly. Nevypadá to sice kdovíjak, ale každý wattík je tu znát a zadnice členů posádky to budou kvitovat také. Auto se teď navíc na svět hezky usmívá.

Jen škoda, že Japonci neuvolnili bližší technické informace. Ví se, že elektrická Toyota C-HR bude předokolka, ale kolik síly pobrala a jak bohatě budou dimenzovány akumulátory, zatím nevíme. Stejně tak není jasné, jestli se tahle verze podívá i na evropský trh. Z oddělení marketingu ale už zuřivě znějí prsty bušící do klávesnic a kalkulaček, aby zjistily, jestli se to vyplatí…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close