Těžké rozhodnutí: Je lepší Karoq, nebo Kodiaq?

Výběr nového auta je obvykle příjemná záležitost, ovšem jen do chvíle, kdy se dostaví velké dilema. K tomu může dojít například v případě dvou modelů, které jsou na první pohled téměř identické. Řeč je o kompaktním SUV Škoda Karoq a o jeho starším a o něco větším sourozenci Škoda Kodiaq. Co byste měli vědět před tím, než učiníte finální verdikt?

Když prim hraje cena

Rozhodujete se především na základě ceny? Nepotřebujete-li vůz pro sedm osob, pak se nakonec přikloníte k levnějšímu Karoqu. V základní verzi ušetříte 172 tisíc korun oproti Kodiaqu (viz. ceník nové Škody Karoq). Samozřejmě počítejte s nižším stupněm výbavy a o něco horší motorizací. Přeci jen jde o vozy dvou různých kategorií.

Když je důležitá velikost

Škoda Karoq si je sice na první pohled s Kodiaqem podobná jako vejce vejci, ale druhý jmenovaný vůz je o něco větší a prostornější. Pohodlně se v něm sveze až sedm lidí a větší proporce jsou znát především na zadních sedadlech.

Když se rozhodujete pocitově

Neřešíte cenu ani velikost? Pak by vám mohla v případě Škody Karoq vadit absence několika prvků, které v Kodiaqu najdete. Naštěstí se jedná pouze o detaily v podobě přihrádky pro deštníky, průvlaku na lyže či tlačítka pro sklopení zadních sedaček. Jinak jsou interiéry obou vozů velmi podobné.

Drobný rozdíl je patrný i na multimediálním systému. Kodiaq nabízí řidiči 3D pohled při couvání, zatímco v Karoqu je klasická couvací kamera a zadní pípající senzory.

Projeďte se, rozhodněte se

Ačkoliv škoda Kodiaq “papírově” vítězí, spousta lidí přesto volí kompaktnější a levnější Karoq. Nechcete-li udělat zbytečnou chybu, rezervujte si testovací jízdy a vyzkoušejte si oba vozy v praxi.

Škoda Kodiaq je nejen větší, ale zároveň o něco luxusnější a prestižnější. Ale třeba jsou vaše priority úplně jiné a Karoq vám bude vyhovovat. Ostatně proč ne, jde o velmi dobré kompaktní SUV!

Tip na závěr: Jak dopadlo porovnání Škody Karoq a Kodiaq přímo od „testerů“ ze Škodovky si můžete prohlédnout na videu:

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

 1. Tomáš napsal:

  Pěkný 🙂 A potřebují tato auta ještě nějaké úpravy? Jako například toto: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/

  • Redakce napsal:

   Dodatečné odhlučnění se vždycky hodí. Když do nového auta přesednete ze starého, obvykle vše vypadá růžově. Když je pak pár dní doma, vždycky zjistíte, že v obýváku je větší ticho. 🙂
   Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close