Testy Euro NCAP prošla šestice nových vozů

Posledními letošními nárazovými testy Euro NCAP prošla nedávno v Bruselu šestice vozů. Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge a za jistých podmínek i Suzuki Ignis obstáli na výbornou s plným počtem pěti hvězdiček. SsangYong Tivoli i XLV dosáhli maximálně na čtveřici hvězd.

Audi Q2 si odneslo perfektní hodnocení 93% za ochranu dospělých pasažérů a 86% za ochranu dětských cestujících. Chodci na tom se 70% jsou o něco hůře. Stejné sedmdesátiprocentní hodnocení si malé SUV odneslo za bezpečnostní asistenty.

Audi Q2 po nárazovém testu, zdroj: Euro NCAP

Audi Q2 po nárazovém testu, zdroj: Euro NCAP

Ve většině ukazatelů byl jen o trochu horší nový Hyundai Ioniq v základní hybridní verzi. 91% za ochranu dospělých a 80% za dětské pasažéry, 70% za ochranu chodců a velmi zajímavých 82% za bezpečnostní systémy vyneslo taktéž plných hvězd.

Slabší v ochraně chodců a dospělých cestujících byl Ford Edge. 67% za chodce a 85% za dospělé cestující je ale stále slušná vizitka, stejně jako 76%za ochranu dětských pasažérů. 89% za bezpečnostní asistenty je naopak velmi solidní výsledek, který spolu s předchozími stačí na zisk všech hvězdiček.

Suzuki Ignis ve standardním provedení bez Safety packu utrpělo zejména jeho absencí. Shodně 79% dostalo za ochranu dospělých i dětí v autě a 67% za chodce. Pětadvacetiprocentní hodnocení za bezpečnostní systémy ale znamenalo konečné tři hvězdičky. Model se Safety packem oproti tomuto získal dalších 8% za ochranu dospělých, 10% za ochranu chodců a celých 35% za bezpečnostní systémy, což znamenalo další pětihvězdičkové hodnocení.

Na to už nedosáhl SsangYong Tivoli. Bez balíčku bezpečnostních systémů si vysloužil stejně jako Ignis tři hvězdičky za 74% za ochranu dospělých cestujících, 62% za ochranu dětí, 55% za ochranu chodců a 25% za bezpečnostní systémy. Jejich rozšířeným balíčkem si v tomto hodnocení malý Korejec pomohl k dalším osmnácti procentním bodům, 10% za ochranu chodců a 8% za ochranu dospělých pasažérů, což stačilo na finální 4 hvězdičky. SsangYong XLV dopadl v zásadě podobně. Dosáhl maximálně na 4 hvězdy.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close