Test: Toyora Auris 1.4 D-4D 2. generace (od Dominiccars.sk)

Toyota Auris 2. generace je dobré auto. Jedno nám parkuje v garáži, a tak o tom víme své. Po prvním vzhledově rozpačitém vydání vozu, který opustil zažité jméno Corolla, se to druhé narodilo do doby, kdy se Toyota pomalu přestávala smiřovat s rolí tvůrce nudných aut. Druhý Auris tak dostal do vínku agresivnější design, který parádně vynikl až po faceliftu v roce 2015. Chromované lišty hatchbacku kdovíjak nesedí, ale když auto v některé z vyšších výbav dostane černá zrcátka, střechu a ozdobu na masce…

Toyota Auris, foto: Toyota

Toyota Auris, foto: Toyota

…stojí před vámi něco, co dost silně klame tělem. Auto vypadá atleticky, ale nenechte se zmást. Vrcholem nabídky agregátů je hybridní osmnáctistovka nebo zážehová šestnáctistovka. Žádný provar, ale na sportování to není. Tohle auto je stavěné na pohodový rodinný život. Nabídne dost prostoru pro posádku i náklad, příjemný komfort, velmi solidní jízdní vlastnosti, rozsáhlou výbavu, dobrou pasivní i aktivní bezpečnost a v případě obou výše zmíněných jednotek i bezpříkladnou spolehlivost.

Jakmile se ale u Toyoty začne skloňovat slovo vznětový, vyznavači spolehlivosti zbystří. V porovnání s v tomto ohledu ikonickými benzinovými a hybridními jednotkami nejsou ty dieselové zrovna ukázkové. Toyota přece pro šetřílky vyvíjí hybrid! Vážně je to ale s tou naftovou čtrnáctistovkou tak zlé? Odpověď na to hledal Dominik Parajka z webu dominiccarsk.sk.

inzerce

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.