Test ojetiny: Volkswagen New Beetle 1.9 TDI (od Dominiccars.sk)

V roce 1997 Volkswagen na trh uvedl nového Brouka. S levným modelem, jehož historie sahá až do meziválečného období, neměl Volkswagen New Beetle skoro nic společného, pouze styl. A o stylu tohle auto bylo hlavně! Jak ale taková stylovka jezdí jako patnáctiletá ojetina? Na to se podíval Dominik Parajka z webu dominiccars.sk.

O vzhledu tohoto auta musíte být přesvědčeni, že se vám líbí. Mně ne, ale určitě jsou lidé, kteří to mají jinak. Jeho základ v soudobém Golfu je velmi solidní a znát je to i na jízdních vlastnostech a fortelných motorizacích. Volkswagen New Beetle je pohodlný, jistý a ve vysokých rychlostech stabilní. V testu byl osazen legendárním dieselem 1.9 TDI, o jehož spolehlivosti a střídmém apetitu byly popsány stohy papíru.

Volkswagen New Beetle 1. generace, foto: By OSX - volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12230986

Volkswagen New Beetle 1. generace, foto: By OSX – volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12230986

Praktičnost však šla stranou. Jednak se siluetou slunéčka sedmitečného díru do světa neuděláte a jednak to ani nebyl záměr. Výsledkem je titěrný zavazadelník, zadní sedadla použitelná spíše jen nouzově a mizerný výhled šikmo vpřed. Na druhou stranu první řada sedadel nabídne velmi slušný komfort, podobně jako odpružení.

Pihou na kráse, zvláště u “imidžovky” je bohužel interiér. jeho vzhled ujde, plasty jsou však levné, netrvanlivé a v testovaném kousku vysloveně hlučné. Holt konec 90. let…Pokud si však kromě jejich vrzání a hrubého zvuku letitého motoru 1.9 TDI chcete poslechnout i Dominika Parajku, klikněte na video.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Znalec napsal:

    New beetle je dobré auto,bohužel majitelé a mechanici už né…Místa hodně,pohodlné,zpracované dobře,perfektně sedí,jezdí se v něm výborně,kilometry nebývají tak ociganěné jako u O1.Mám na mysli pouze 1.9tdi,66kw,,ten jediný má kult,grady,malinkou spotřebu a neskutečnou mechanickou odolnost.Hold motor derivát z Audi..auto zapadne do každé doby a nikdy nevypadá lacině…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close