Test ojetiny: Volkswagen Caddy 1.6 TDI (Dominiccars.sk)

Kompaktní Němec patří mezi křížence. Jinak totiž nelze označit rodinné dodávky, které na základech užitkového vozu splňují roli osobních MPV. Nejen v našich končinách si tato karosářská verze našla své kupce. Jaký však je Volkswagen Caddy jako pětiletá ojetina s malým turbodieselem pod kapotou? Na to se podíval Dominik Parajka z webu dominiccars.sk.

Volkswagen Caddy,foto: Charles01 - vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4418841

Volkswagen Caddy,foto: Charles01 – vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4418841

Test slovenského bloggera potvrdil to, co se o Volkswagenu Caddy říká – že jde o extrémně praktický vůz, jehož jízdní vlastnosti patří mezi to lepší, co tento segment nabízí. Na druhou stranu rodina zvyklá na běžné kombíky bude pravděpodobně žehrat na poněkud horší odhlučnění podvozku i aerodynamický hluk ve vyšších rychlostech. Překvapí to však málokoho. Stejně tak i fakt, že turbodiesel o objemu 1,6 litru není v relativně velkém autě znova aspirantem na závodní náčiní. Hodnota zrychlení z klidu na 100 km/h, tedy 17,6 vteřiny, říká vše. 55 kW je vážně málo a solidní krouticí moment to už nezachrání. Na druhou stranu spotřeba je vážně pěkná. O vrtoších poměrně časté jednotky už bylo také napsáno mnoho, takže stačí šest písmen: EGR, DPF. Chcete vědět více? Pusťte si video.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Marek napsal:

    Díky za tu recenzi, akorát se chci jen zeptat, jestli je to odhlučnění opravdu tak slabé, že by se to pak muselo řešit třeba přes: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ Díky:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close