Test ojetiny: Škoda Rapid 1.6 TDI

Den po odhalení nástupce nenáročného ideálu pro mladou rodinu – Škody Scala – sdílíme video, v němž Dominik Parajka z dominiccars.sk právě tenhle ideál testuje. Škoda Rapid 1.6 TDI není úplně nejčastějším zjevem v našich autobazarech, ale možná je to škoda.

Středně velký diesel totiž dokáže solidně plnit roli příjemného rodinného tahouna. Na nějaké bláznění to není, ale k tomu nakonec nebyla stvořena žádná část tohoto auta. Nenechte se zklamat hodnotou výkonu 66 kW. Síly má Škoda Rapid 1.6 TDI relativně dost. Spotřeba je též na velmi dobré úrovni a natrefíte-li na udržovaný kus, ani vás nesedře z kůže jeho servis. Při koupi ojetých dieselů je však vždy dobré počítat s dalšími náklady.

Škoda Rapid, foto: Škoda auto

A jaká je Škoda Rapid jako ojetina vůbec? O tom už byly popsány stohy papíru. Někdo na ni nedá dopustit, jiný na ní nenechá nit suchou. Rapidem se musíte projet, abyste z něj získali ten správný feel. Někomu přijde podvozek prkenný, někomu zase komfortní. Někdo žehrá ne levná řešení, někdo si jich ani nevšimne, protože pro něj nejsou důležitá. Záleží také na motorizaci, stupni výbavy, velikosti kol, ročníku výroby…

Jak se Rapid 1.6 TDI líbil Dominikovi Parajkovi a jestli mu jeho 66 kW přišlo dost, uvidíte na přiloženém videu, nebo si můžete počíst přímo u něj na webu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close