Test Hyundai i30 kombi 1.6 CRDi (od Dominiccars.sk)

Když se shání rodinné kombi, obvykle padne první pohled na tuzemskou Octavii. Leckomu ale vadí poměrně vysoké ceny ojetin, a tak se poohlíží po levnější konkurenci. Tou se snaží být zejména výrobky z Nošovic. Hyundai i30 kombi sice nenabídne stejnou prestiž a nakonec ani prostornost jako škodovácký etalon, většině rodin by ale tento Korejec stačit mohl. 

Existuje ale jedno velké ale. O výrobcích značky Hyundai se od spousty zaručených odborníků dozvíte, že je to naleštěná bída, která vydrží pět let a pak se rozpadne. Naštěstí je tu Dominik Parajka se svým blogem Dominiccars.sk, který si právě pětileté Hyundai i30 kombi poháněné vznětovou šestnáctistovkou vzal do parády. Chtěl vědět, jestli poslouží jako solidní rodinné auto.

Hyundai i30 kombi, zdroj: Hyundai

Hyundai i30 kombi, zdroj: Hyundai

Testovaný kousek zatím najezdil přibližně 67 tisíc kilometrů, což jej, spolu se špičkovou výbavou, řadí k těm nejžádanějším ojetinám. Kůže na palubě a třeba i velká litá kola se zajímavým designem dělají z jinak usedlého auta lázeňského šviháka. Neskrývá se ale pod slušivým oblečkem motor před smrtí, prkenný vymlácený podvozek, odpadající čudlíky, vynechávající elektronika a další problémové prvky? Pro odpověď se budete muset podívat do videa, stejně jako pro informaci, za kolik vlastně tohle auto jezdí. Uctívači Octavií jakožto jediného opravdu slušného vozu by si ho ale raději pouštět vůbec neměli.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close